Капачка за лЕта джанта, откъде?

За хората, пътищата и автомобилите

Капачка за лЕта джанта, откъде?

Мнениеот TheSaint » Вто Яну 28, 2020 12:04 pm

Колеги, загубих 1 капачка на Пикасото (SVF AROSA STREET), такава:

1.jpg

2a.jpg

Тъкмо се изкефих, че намерих откъде да купя нова:
https://www.navringer.no/en-gb/center-caps/SVF-en/svf-563746444
Но ударих на камък - не мога да поръчам защото искат някаква швейцарка карта - "Billmate Card"... то може би и добре стана, защото този сайт или вече не работи, или е ментак, защото не ми отговориха на email и телефона за контакти мисля, че не съществува (дава ми някакво автоматизирано съобщение)...

SVF джанти понастоящем намерих само 1 сайт в щатско... от каквото видях на сайта нямат нищо подобно на тези джанти...

Та двайте идеи, вече си мисля за 3D печат... или някаква отливка...
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Капачка за лЕта джанта, откъде?

Мнениеот Dragonfly » Вто Яну 28, 2020 12:37 pm

За печат, отливане или фрезоване, все трябва да има триизмерен модел. А то е най-пипкавата и скъпа част от упражнението. Освен това практически никога не може да се постигне пълно съответствие с оригинала. Начинът на изработка е различен. Тези се шприцват серийно в матрица, после вероятно се метализират. И доколкото мога да преценя, се състоят от две части - лицева и задна.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Яну 28, 2020 12:51 pm

Dragonfly написа:За печат, отливане или фрезоване, все трябва да има триизмерен модел. А то е най-пипкавата и скъпа част от упражнението. Освен това практически никога не може да се постигне пълно съответствие с оригинала. Начинът на изработка е различен. Тези се шприцват серийно в матрица, после вероятно се метализират. И доколкото мога да преценя, се състоят от две части - лицева и задна.

Даам... аз сега им писах и на американците.. да видим те какво ще кажат...

То аз ще съм доволен и на каквато и да било прилика при изработката... по-добре ще е от отколкото дупка... :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Сря Яну 29, 2020 8:31 am

TheSaint написа:Даам... аз сега им писах и на американците.. да видим те какво ще кажат...

Отговориха барем:

"Dear Valued customer.
Thank you for reaching out to SAVINI SV-F Wheels.
Unfortunately those caps are NOT our accessory. I believe those are from other brand of manufacturer.
Thank you."
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Яну 31, 2020 7:08 pm

Tези не са оригинални джанти.. В сервизната на ситроен няма такъв модел..

Виж тия по-стават... Или по-точно виж кои са твоя размер.. : https://www.soviterenkaiden.fi/svf-memphis-street-13

:offtopic: - абе, ти кой нет ползваш... Това ми излезе на 2та секунда... :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Съб Фев 01, 2020 10:53 am

За интернета - Африкански...
Никъде не съм казал, че джантите са оригинални за Ситроен (иначе щях да питам директно Ситроен)?

Линка който си намерил - страницата е почти 1:1 с линка който аз съм посочил... и телефона за контакт същия...
Това е за моите:
https://www.soviterenkaiden.fi/svf-memphis-street-13

Като търся по посочените серийни номера и наименование на продукта, намирам го на няколко места, но всичките, до 1 - са различни версии на този сайт (около 5 май бяха - финландия, швейцария и др.), навсякъде искат "Billmate Card", още нямам отговор на email-a и няколко пъти звъня на телефона за контакти (същия на всички страници) и ми се включва някакво съобщение (на швейцарски?) което не разбирам и линията прекъсва... та нещо има гнило...

longgo написа:Tези не са оригинални джанти.. В сервизната на ситроен няма такъв модел..

Виж тия по-стават... Или по-точно виж кои са твоя размер.. : https://www.soviterenkaiden.fi/svf-memphis-street-13

:offtopic: - абе, ти кой нет ползваш... Това ми излезе на 2та секунда... :biggrin:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Фев 01, 2020 10:02 pm

TheSaint написа:..навсякъде искат "Billmate Card", още нямам отговор на email-a и няколко пъти звъня на телефона за контакти (същия на всички страници) и ми се включва някакво съобщение (на швейцарски?) което не разбирам и линията прекъсва... та нещо има гнило...

Адреса е в Швеция. А от сайта (финската версия) излиза, че се плаща с карта и минава през тяхна система. При нас има нещо подобно. Като избереш да платиш и те препраща за допълнително удостоверение до банката ти и т.н.
Не очаквай някой да ти отговори ако не заявяваш количества.. А секретаря е говорил на шведски :unknw:
Това от линка съм ти го поръчал и на мейла ми пристигнаха потвържението и банковите детайли на фактурата.
Когато(ако)пристигне ще трябва да дадеш адрес за да ти го препратя.. :drinks:

TheSaint написа:За интернета - Африкански...

попитах, защото имам едно съмнение че гугъл прави някакви шашми с това какви резултати според региона да покаже, независимо от това че примерно смениш езика на страниците които те интересуват

TheSaint написа:Никъде не съм казал, че джантите са оригинални за Ситроен (иначе щях да питам директно Ситроен)?

Там щеше да ти се иска да не ти вдигнат телефона :tease: На мен ми трябват 4 броя оригинални такива капаци защото имам три и те са със стчупени щипки. А цената ми излиза към 130е за тия четири капачки.. та май ще си карам тъй..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Нед Фев 02, 2020 3:43 pm

longgo написа:Това от линка съм ти го поръчал и на мейла ми пристигнаха потвържението и банковите детайли на фактурата.
Когато(ако)пристигне ще трябва да дадеш адрес за да ти го препратя.. :drinks:

Екстра сте, браво! :drinks:
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Нед Фев 02, 2020 6:07 pm

Longgo, Благодаря Ти! Златен си! Аз тъкмо обмислях как да те замолвам, а ти ме предвари!
Дано само пасне (аз на email им бях пратил снимките и исках да потвърдят, че ще става).
Ще пиша на лични - за paypal или банкова сметка да дадеш. :drinks:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Чет Фев 06, 2020 11:16 am

Само за протокола.. сайта (финландската версия..) въобще не е менте.. Ето и доказателството: :biggrin:

20200206_105553.jpg
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Фев 06, 2020 11:26 am

longgo написа:Само за протокола.. сайта (финландската версия..) въобще не е менте.. Ето и доказателството: :biggrin:
20200206_105553.jpg

Златен Златен! Хиляди Благодарности Longgo!!! :drinks: :drinks: :drinks:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Фев 07, 2020 7:22 pm

Аз не съм.. ама тая капачка ще ти стъпи златна... :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор