Смених X-trail-a с...!

За хората, пътищата и автомобилите

Смених X-trail-a с...!

Мнениеот TheSaint » Чет Яну 02, 2020 4:31 pm

... X-trail от лето 2016!

Или оттук насетне за яснота да го наричаме Qashqai XL:

WhatsApp Image 2019-12-30 at 18.49.21.jpeg

За съжаление (или не), още една кола вече не е каквото беше...
Новият X-trail е коренно различен от каквото беше стария - стария е доста по-практичен, просторен и безброй жабки и багажник който може да побере света, е... и леко утилитарен... Този се повече се опитва да е лека кола, не баш X-трейлер...

Но като спрях да го сравнявам и реших да го гледам каквото е - а именно - Qashqai XL - започна да ми влиза под кожата!

Като за начало е на 3 г. и 44К км - незнам как е каран и как е пазен, ама е буквално "неразличим от нов"! :)
Същия мотор (2.5 бензин и CVT) - усеща се доста по-пъргав и повратлив, вози по-твърдо - "мята се" доста по-смело в завоите! Газта са я направили доста по-чувствителна - това което много ме беше разочаровало при 2011 фейслифт модела - тук са го коригирали - харесвам коли на които не трябва да настъпваш яко газта за да тръгват! Компютъра е доста добре направен, таблета да кажем е ОК - звука ми е по-гаден от каквото беше на старя, но има повече играчки - като 360 градуса камера което в началото ми видя простотия - ма взе да ме кефи...

Няма някои екстри от стрия - ел. седалки, кожа, шебедах (как се пише туй нещо) и безключово - те това последното най ми липсва :(
Но има предупреждение за кола в мъртвия ъгъл и при напускане очертанията на платното... има и GPS вграден - незнам колко ще е полезен, свикнал съм с телефона...
Бе като цяло ме кефи - дано е хаирлия. :driving:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Смених X-trail-a с...!

Мнениеот prius06 » Чет Яну 02, 2020 5:16 pm

Честито!
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Яну 04, 2020 11:50 am

TheSaint написа:... X-trail от лето 2016!

Те това е важното.
Честито возило и ЧНГ! :drinks:
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Нед Яну 05, 2020 2:43 pm

Ам.. айде честито!
или дали е честито.. В района в който живееш с явно пишман майстори и икаква помощ тия машини дали са удачен вариант.. ?! Ел седалки, автоматична кутия и т.н.. са абсолютно безмислени неща.
Първо - модулите в ел.седалките на модерна дивотия са мотори, датчици, комуникация по КАН шина и т.н.. Един датчик и си прекан ама яко..
Отделно.. докато нагласиш което искаш минава цяла вечност. С механични настройки ти трябват 10-20сек макс да си готов. Може и 4.. :biggrin:
Автомат - ако е на айсин..или борг варгнер, цанрад фабрик..да кажем.. Ама и там филтърчета, масълце на 60 000км, акъл на кутията... Въобще пародия. Да, няма съединител, ама на добре обмислен възел и лесен за сваляне, една смяна на съединител на 200 000км не е болка за умиране.. А и като гледам у таз държава няма задръствания или градове като Токио че да е някаква грижа ръчката.. Пък, виж като нахендриш една или две надолу и газ до тенекията.. да ти се изправи перчерма.. :rofl:
А за друсане и т.н тия паркетните лъвове.. са правени да си караш по асвалт..Офроуд е порицателно не нарицателно... Пък повечето както са само с един мост.. е псевдо пишман трактор.. Предната зима, гледах тука един шашкай...как го клатят напред назад да изскокне от три пръста заледена дупка.. Смях и сополи..
Иначе, изглежда симпатичен, мен ми е тесен за такава кола и с тия таблети извътре.. НО! Както са казали и преди мен - най-вече да не прави магарии.. И да слушка.. И да папа.. :rofl:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Нед Яну 05, 2020 7:16 pm

Благодаря Ви Колеги! :drinks: :drinks: :drinks:

Longgo - вече сме го водили няколко пъти този разговор... но пак:

За задръствания/автомата: 8 км до работата се взимат за 12 мин нормално - сутрин и след работа - най-малко 30 мин, стигал съм и до 1 час и 20 мин (когато има ПТП/вали/дупки/ремонти) - не искам да чувам за ръчка.

За поддръжката: наше село само Нисан и Тойота имат представителства със сервизи - да, пишман са майсторите и на 2-те места, но то какво остава?

За друсането - да предпочитам голяма нормална кола - но пак у наше село - като ремонтираха ЕДИНСТВЕНИЯ път към нашата махала - направиха просека през полето и 2 месеца се минаваше оттам - прекрасно се справя паркетник и нямаше да ми толкова спокойно с лека кола.
Има си 2 моста независимо окачване и 4x4 система която стои изключена 98% от времето, пускам 4x4 auto като изляза на черен път или при мокър/хлъзгав път - работеше доста добре на стария X-trail - абсолютно същата система е и на новия. А да, има и блокаж на 4x4, работи до 20 км/ч - и се изключва след това. Ползвал съм го изключително рядко - на косъм, но веднъж ме и изкарвало от гадна лепкава кал + трева.
За овцете, магаретата и говедата които редовно си изкачат на пътя мисля, че съм споменавал, както и това, че тук масово се карат 4х4 - Фортуни, Hilux и и други подобни камиони - та ми е по-спокойно за мен и семейството в по-висока кола.

И да - новия X-trail ми е определено 1 идея по-тесен вътре, а багажника доста повече - но ще ни върши работа като семейна кола.

Вчера сокнахме до Южна Африка - около 300 км отиване и връщане, карал съм с 100 и 120 на отиване (по органиченията) и почти само със 100 на връщане (бая силен дъжд и бурен вятър) + климатик през цялото време - даде 6.9/100 - доволен съм!
Системата за предупреждение за кола в мъртвия ъгъл ме изкефи - светва леко жълта лампа като се появи кола там и започва да врещи ако не дай си боже пуснеш мигач по това време! :)
Е, малко се и ошашка на връщане в якия дъжд - все и се привиждаха коли.... :unknw:

На хубав асфалтов път вози по-комфортно от стария. Изкарах го на трейл - разбирай хубав черен път около 9 км - мога да кажа, че се представи доста по-добре от стария - по безшумен е вътре, по добре поема неравностите - сигурно защото е и още новичък... Но си мисля, че стария би бил по-проходим (ако се наложи да се драпа нейде).

Абе както казваш - да слушка, да папка малко извън Лесото (вътре фирмата плаща :beach: )... да ни изкара още някоя и друга година и те така... :driving:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Яну 06, 2020 12:04 am

Еха, значи този твоя е с къде повече неща окомплектован отколкото повечето продавани тук. Щом с блокаж и два моста и т.н... значи си е пълноценна версия.
Това за мрънкането в мъртвата зона е полезно. Макар че при нормални участници в потока едва ли ще ти трябва.. Ако са обаче подоби на родните състезатели.. има нужда.
Което ме сеща за другата "екстра" в нови коли. На един познат новото берлинго ако има добра маркировка и без пуснат мигач те връща в платното и не ти дава да изпревариш :rofl: При мерцедес има къде повече неща като разпознаване на знаци, пешеходец.. Нямам идея като се смахне електрониката какво ще е..
Като каза 8km няма ли да е ти е по-удобно някой електрически скутер? Разбира се, ако вали няма смисъл от него но пък иначе ще си е екстра. Или някоя дребна електричка като i3 примерно. За градско возило и идеално щом такива кратки преходи се правят. Но то пък зареждане, подръжка и т.н.. А и цената му няма да се учудя да е висока(не съм гледал)
Аз останах с впечатление, че областа в която сте няма чак такъв трафик или пък гъсти градове че да е чак такъв трафика като в София или Лондон да кажем че да трябва автомат.. ма да видим. Пък и щом е служебна карай! Тъкмо после ще кажеш заслужава ли си. На паркинга ни има 3 такива (не знам дали си фул 4х4 или не). А по пътя е пълно с тях. Явно за цената си предлагат доста и се купуват и в Европа доста
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Яну 06, 2020 9:35 am

longgo написа:...
Което ме сеща за другата "екстра" в нови коли. На един познат новото берлинго ако има добра маркировка и без пуснат мигач те връща в платното и не ти дава да изпревариш :rofl:
...

И тази има - но не е толкова "развита" - само мрънка като напуснеш отчертанията на платното - което по магистралата ме покефи, че като се отплеснеш да търсиш песен или да бараш телефона те подсеща... но излязохме ли на второстепенни пътища я изключих - там нон стоп се излиза от платното и в двете посоки за заобикаляне на дупки и става досадно... :)

За трафика тук - много тесни пътища + дупки, такситата и маршрутките са по-големи хайвани и от в БГ (знам, че е трудно да повярваш, но довери ми се). Карат буквално както си искат и полиция няма - само като стане ПТП идва полиция, от време на време им правят т.н. road block (и става баси задръстването) - и им проверяват докумените само на таксита и маршрутки.

Та в този ред на мисли 2 години и нещо подред, имах мотори - първо 1 по-малък (230 сс), после upgrade-нах на (650 сс) - и с 2-та, въпреки желанието, ми беше тегаво да ходя на работа... Pазкарах големия като взех DS-a, реших да се "пазя" за новата либоФ! :heart:

Та ел тротонетка - ша те отнесат като куцо пиле домат или ще се метнеш в накоя дупчица (тротоари няма, освен по центъра на града)...

На шефа няма как да искам i3 за града и друго за извън... Щото като тръгнем да миткаме из Южна Африка - ей сега, за Коледа - на отиване правихме 740 км за 8.5 часа (с 2 спирания и 1 зареждане) - за целата щеше да е необходима някоя от върховите Тесли... :)

На връщане минахме по дългия път да приберем новия X-trail, но тогава си оставихме 1 нощувка в Йоханесбург, че на жената не й е комфортно да кара по 2-ростепенни пътища по нощите... :

Capture.JPG
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Яну 06, 2020 8:13 pm

Че добре де.. като имаш вече 4х4.. за какво ти е път? Сечи направо през полето :pardon: :biggrin:

Сбъркали сте колата.. ей това е истината..

youtu.be/H4ibhUBW-Lc
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Яну 07, 2020 9:34 am

longgo написа:Сбъркали сте колата.. ей това е истината..

Ох майко, туй го искам само за 1 седмица тук из града! :biggrin:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Вто Яну 07, 2020 11:48 am

Честито! :drinks: :drinks: :drinks:
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Нед Яну 12, 2020 7:02 pm

kamen написа:Честито! :drinks: :drinks: :drinks:

Благодаря Камен! :drinks:

Още впечатления:

700 км + оставащи 60 км по компютър (и мисля, че щеше да мине още 80-100)! На стария съм правил не повече от 580 км...

Още - по кофти второстепенен път където казвах, че много друска -> като я няма жената след мен - настъпих малко (доста) над ограниченията, та возията става доста по-добра :driving: :)

Часовника в колата е винаги на 6 (разбирай верен)!
Последните 2-3 годни ме изпра съчмата и се отдадох на 1 друго хоби - часовникарството (колекционирам и модифицирам часовници - сменям стрелки, циферблати, полирам корпуси, правия каишки..., бе какво ли не прави скуката с човек... :tease:). Та кефи като ти е винаги верен часовника в колата до секундата (днес смени минутата баш на последния сигнал на точното време от BBC Новините).
Предполагам взима времето от сателитите за навигация, даже като минаваме границата - буквално по средата на т.н. ничия земя - изписва - "Навилизане в нова часовата зона - сверяване на часа" - е, не е баш така, защото Лесото е същата с ЮАР, ма карай... :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Нед Яну 12, 2020 7:39 pm

TheSaint написа:Последните 2-3 годни ме изпра съчмата и се отдадох на 1 друго хоби - часовникарството (колекционирам и модифицирам часовници - сменям стрелки, циферблати, полирам корпуси, правия каишки..., бе какво ли не прави скуката с човек...

Да не е нещо, предавано наследствено? :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Яну 13, 2020 6:29 pm

Dragonfly написа:Да не е нещо, предавано наследствено? :)

Напълно възможно - прадядо ми е имал магазин за часовници на ул. "Търговска" в София... :biggrin:
Жалко, че не го можах да го наследя... ;)

Ти в какъв ред на мисли попита?
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Cris » Чет Яну 16, 2020 5:25 pm

Честито! Много и безаварийни!
Cris
Майстор
Майстор

Мнениеот Пачо » Нед Фев 02, 2020 7:23 pm

TheSaint написа:... X-trail от лето 2016!
...

Безаварийна!
Симпатяга е, харесва ми дизайна.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Следваща

Назад към Обща дискусия