БОГИНЯТА намерена!

За хората, пътищата и автомобилите

БОГИНЯТА намерена!

Мнениеот TheSaint » Пон Мар 18, 2019 7:09 pm

След 7 месеца сериозно виртуално и не толкова виртуално (приятел огледа 2 коли в Холандия) търсене из Европа, после 1 месец трепети, вълнения, паника и солидна доза успокоителни и приспивателни (но без особен ефект) - днес дойде в БГ!

Citroen DS23, полуавтомат, набор ми е -> '73
1-ва регистрация - точно 1 седмица преди моя рожден ден (та е по-голяма кака)! ;)
Платихме я също така и 3 дена преди рождения ми ден! Та незнам..., подредиха се звездите!

Малко снимки:
54524152_405966013296795_7409033540123230208_n.jpg

54356025_2238046183103359_6643583244564430848_n.jpg

53761899_327603804514914_3643245123099164672_n.jpg

54374610_1219642104878720_3972861640906375168_n.jpg

А, да - има и газово! (Холандско?)

53465053_301338557199520_5781317252213112832_n.jpg
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: БОГИНЯТА намерена!

Мнениеот prius06 » Пон Мар 18, 2019 7:26 pm

Честито! :ok:
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Пон Мар 18, 2019 7:29 pm

Браво. Честито, кака ти да те слуша, нищо,че е по-голяма...!
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Мар 19, 2019 8:09 am

prius06 написа:Честито! :ok:

Благодаря! :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Мар 19, 2019 8:15 am

Kibik написа:Браво. Честито, кака ти да те слуша, нищо,че е по-голяма...!

Благодаря! Аз още не мога да повярвам!
На туй отгоре, като сложиш и още има няма около 4 месеца докато си я видя.... :preved:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Мар 19, 2019 4:09 pm

Ехааа!!!
Честито!
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Мар 19, 2019 7:51 pm

Пачо написа:Ехааа!!!
Честито!

Благодаря Пачо!

Голяма перипетия беше - още не мога да се отпусна!

Близо 7 месеца търсене, изскочиха 4-5 обяви, които според мен си заслужаваха - цена/състояние/модификация която търся - но изчезваха в рамките на часове.
Търсех DS21, Pallas от последните години, полуавтомат, въпреки, че DS23 ми беше по на сърце, но излизаха много рядко и за много пари.
Бях се отчаял вече...

Тази обявата излезе във Фейсбук и 1 холандец с който се бяхме запознали покай Фейсбук DS групите ме тагна.
Човека голям фен - намерихме се покрай това, че си купил DS тук в Южна Африка - сега го реставрират и мисли 5 седмици да обикаля с жената и децата по "нашия" край след няколко месеца!
Купува продава части/реставрира, бе голям голям фен.
Горе долу 3 месеца сме си обменяли някое и друго съобщение, обсъждали сме няколко обяви, давали ми е съвети и ме възпирал да се мяткам и ме е съветвал да чакам...

Та излезе обявата, аз видях я 30 мин. след като беше публикувана, на 40-стата минута беше запазена за мен от моя човек.

Няколко дена след това, въпреки известни резерви, преведох цялата сума + малък хонорар на моя човек (собственика искал кеш, а моя човек може да я мине през фирмата си).
Жената - казвал ли съм ви, че имам прекрасна жена :firstmove:? Не само, че ми уйдисва на акъла за DS, ами даже ми рече като превеждах парите - ти трябва да "затвориш очите" и да се хвърлиш, иначе никогиш няма да купиш.

След 3 дни моя човек потвърди, че е получил парите и баш като се поуспокоих, познат който питах за транспорт, ме нахока здраво как съм броил така пари - негов 1-ви братчед изгорял с 7К евро баш така!

Е, дали не спах оттам насетне, особено след като на другия ден моя човек ми вика, че трябва да ходи до Берлин и ще забави всичко с 1 седмица! Наистина бях му казал, че не бързам, така или иначе доста време докато си дойда до БГ... Но от това, направо реших, че ме е "врътнал" - само ако знае горкия колко съм го проучвал - то не беше Файсбук годни назад, Google на имена и контакти - само Ситроени излизаха.
Жената непоколебима - вика всичко е наред, имай вяра.

После видях снимки от Берлин - човека празнува със семейството рожден ден на баща си! Поуспокох се пак, човека се върна от Берлин, веднага задвижи документите, плати, прехвърли на негово име и я отписа от техния КАТ (това даже може да следи online по номера на колата - много готино), но после пак ме замота доста докато ми даде договор...

Докато се нареди и транспорта (естествено без застраховка - и там колко съм я мислил...) - мина близо месец докато дойде, що Лексотан, Дизаепам и Мелатонин съм погълнал през това време и пак не спах като човек, а от няколко дена се тръшнах болен.

Та така... май близо 15 години работа с евреи са ме направили още по недоверчив! :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Вто Мар 19, 2019 10:16 pm

Ей, айде да е хаирлия :drinks:
И да знаеш, завиждам ти със съвсем чиста и неподправена завист :)

Това полуавтомат какво ще рече - дето скоростите се сменят с привод от хидравликата ли?
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Сря Мар 20, 2019 10:57 am

Dragonfly написа:Ей, айде да е хаирлия :drinks:
И да знаеш, завиждам ти със съвсем чиста и неподправена завист :)

Това полуавтомат какво ще рече - дето скоростите се сменят с привод от хидравликата ли?

Много Благодаря Драгоне! Подобно ти желая съвсем скоро! :)

Да, това ще рече.
Няма педал на съединител и аз бях сигурен, че има хидротрасформатор, но едва след като я взех, се зачетох, че е фрикционен диск който се управлява от хидравликата (без електроника доколкото разбрах).

Та знам ли и аз какво съм си везел на главата, но много ме кефи като концепция, дано покефи на живо! :)

Тук има клипче на подобна:
https://youtu.be/juu1uXPz6mw
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Сря Мар 20, 2019 2:46 pm

Честито!Щорите отзад оригинални ли са?
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Сря Мар 20, 2019 3:11 pm

kamen написа:Честито!Щорите отзад оригинални ли са?

Благодаря Камен!

Надявам се... :)
Смисъл, идвали са с таква екстра, но дали са си баш оригиналните от завода...
Много ме кефят, а как ще се свиква с тях - ще видим.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Сря Мар 20, 2019 3:27 pm

kamen написа:Щорите отзад оригинални ли са?

Сега ще си търся и куче с клатеща се глава, нищо, че няма да се вижда отвън - отвътре ще си го гледам... :rofl:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Сря Мар 20, 2019 5:51 pm

Около 17ч БГ време по Нешънъл Джиографик даваха реставриране на DS20 в Англия...Обясняваха как работи окачването. Ангренажната верига е отзад на двг., трябва той да се свали, та да се смени...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Сря Мар 20, 2019 7:19 pm

Kibik написа:Около 17ч БГ време по Нешънъл Джиографик даваха реставриране на DS20 в Англия...Обясняваха как работи окачването. Ангренажната верига е отзад на двг., трябва той да се свали, та да се смени...

Визираш Car SOS? Ако е това, гледал съм го...

Мисля, че там реставрират ID20, но хората са свикнали да наричат всичко разновидности на D модела -> DS
ID е по-семплата разновидност на модела, на френски - "Idée" (идея), докато DS, на френски - "Déesse" (богиня).
Като осъзнах разликите м/у ID и DS се дразнех много на некоректни обяви...

По 1 време мислех да се мяткам на DSuper5 -> това е последната и най-нацуцканата версия на ID (много се оплескват с наименованията от 1 момент насетне) и може би най-разумния избор за начинаещ - 2.1 литра, карбуратор мотор + 5 ръчни скорости, с нормален педал на спирачката (незнам дали сте виждали "гъбата" на DS-тите :tease: ) и по-проста хидравлична система, но няма полуавтомата, кожата, хрома и глезотиите на Pallas...

Сигурен съм, че всяка една от разновидностите на този модел носи голямо удоволствие когато е в добра кондиция, даже моя човек - холандеца - харесва най-първите (и сравнително прости) модели с кръглите фарове, но аз съм влюбен в муцуната и фаровете именно на този последна 3-та генерация и си харесвам Pallas екстрите.

И накрая си рекох, че ако ще е гарга - да е рошава, и ако ще е лИбоФ, да е комплицирана... :heart:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Сря Мар 20, 2019 8:41 pm

TheSaint написа:Мисля, че там реставрират ID20, но хората са свикнали да наричат всичко разновидности на D модела -> DS
ID е по-семплата разновидност на модела,

- 2.1 литра, карбуратор мотор + 5 ръчни скорости, с нормален педал на спирачката (незнам дали сте виждали "гъбата" на DS-тите :tease: ) и по-проста хидравлична система, но няма полуавтомата, кожата, хрома и глезотиите на Pallas...

Така е, лаиците не различават ID и DS, популярните в БГ си бяха DS..., та може и аз да греша.
Но спирачката беше с едно "кюфте" вместо педал... :)
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Следваща

Назад към Обща дискусия