Проблем с алтернатор

За всичко, което може да се оправи с чук

Проблем с алтернатор

Мнениеот Nobed » Сря Дек 19, 2018 1:38 pm

Имам един алтернатор "Бош" монтиран на една стара Опел Астра 1.4. Правена му е профилактика - сменени лагери и регулатор на напрежението с четките. Проблема е, че много бързо "кляка". В смисъл, че зарежда нормално 14.3-14.4 волта, но като го натоваря с консуматори пада до 13.6-13.8 волта, а преди си държеше стабилно 14+ волта. Според вас на какво може да се дължи проблема и евентуално как може да се реши.
Nobed
6-ти разряд
6-ти разряд

Re: Проблем с алтернатор

Мнениеот longgo » Съб Дек 22, 2018 10:43 pm

Къде мериш загубата? На батерията, на алтернатора (на изходния болт) , на запалката..
Ако е с друг акумулатор пак ли е така, и също така "падът" е замерен при над 2000 оборота или на празен ход на място?
След като са подменени елементи по него, как е медния колектор по който се трият четките? Ако там има разтеглен/провлачен материал и още по-лошо - окъсила пътечка може да се става така...
Ако се провери с осцилоскоп, графиката увеличена може да покаже дали има пикове или изправителната част работи добре. Това, че е подменена не ознаава че всичко е наред.. :pardon:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Нед Дек 23, 2018 8:24 pm

С колко консуматора го товариш?Фарове,парно,отопление на задно стъкло?
Аз лично не виждам проблем с такава консумация да вади 13,8В.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Пон Дек 24, 2018 3:53 pm

аз също. По спомен, преди години това беше номиналното напрежение, даже дали не беше 13.6 в. После го вдигнаха до 14.2 заради големия брой консуматори.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Автомобилна техника