ECU Грешка P0410 на Citreon Picasso mk1

За всичко, което може да се оправи с чук

ECU Грешка P0410 на Citreon Picasso mk1

Мнениеот TheSaint » Чет Юли 05, 2018 9:12 am

Пренасям темата оттук:
https://bgdriver.org/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=2982&start=15#p55667

Лонго, благодарско за диаграмата!

За сега мислите и чувствата са - ако не е счупено, не го оправяй, та... стъпка 1-ва ще е ресет на грешката и молби към авто боговете да не се появи повече (поне това лято, па догодина, я цитрото, я камиларя...) ;)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: ECU Грешка P0410 на Citreon Picasso mk1

Мнениеот Пачо » Пет Юли 06, 2018 6:52 pm

Тоя клапан който е №7 (pollution control valve) много прилича, а и по функция е, на един клапан дето му викат по америка combi valve на фолксваген/ауди. Коснсуматив е тоя клапан при VAG, вероятно и производителя е същия като твоя клапан. Лесно се тества свален.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Юли 06, 2018 9:31 pm

http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.p ... 10#p736664

Не си само ти.. И други с подобен мотрор цъкат с език. Аз предполагам(гадая) че има вероятност от топлото да става нещо из тези клапи или дори да е спукала някоя от пластмасите и да почва цирка. Не разбрах, дали има някой който да я е елиминирал и да не се е появила грешката. Все пак като за начало може да опиташ да провериш дали по някаква причина за спукани маркучи до/от нея.Или да се напръска с карбураторен спрей да се види дали все пак смуче от де не трябва въздух..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Съб Юли 07, 2018 6:58 pm

Пачо написа:Тоя клапан който е №7 (pollution control valve) много прилича, а и по функция е, на един клапан дето му викат по америка combi valve на фолксваген/ауди. Коснсуматив е тоя клапан при VAG, вероятно и производителя е същия като твоя клапан. Лесно се тества свален.

Благодаря Пачо, ще имам предвид.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Съб Юли 07, 2018 7:08 pm

longgo написа:http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=67685&p=736664&hilit=P0410#p736664
Не си само ти..

Благодаря Лонго.
Не, не сме се занимавали (аз още съм в Африка), като се прибера към БГ и изчистим грешката - ще рапортувам какво е станало.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Нед Юли 15, 2018 9:03 pm

Да рапортувам...

Свалих една програмка за андроид дето си хортувала с французойски коли - FAPLite от Google Play Store, на 2-рия път захапа ECU-то и изплю повече грешки отколкото очаквах (прикачения файл), изчистих всичко, кръстих се, плюх в пазвата - досега Плевен - София и няколко студени старата - ламбата не светна... дано се задържи.
Стискайте палци!

П.П.: Първата и последната грешка са доста фрапантни... след няколко дена ще проверя пак дали ги има.
Прикачени файлове
Screenshot_20180715-134446.jpg
(485.27 KiB) Все още не е свалено
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Юли 16, 2018 6:45 pm

Е то не вярвам тая програма да може да се закачи и за кутията.. То въобще и до компа като е стигнала.. Просто (поне по-старите) ползваха сосбствен протокол.
Вероятно твоята като е след 2001 вече няма де да ходи.. Но иначе е хубаво че горе долу се е "понаместила"..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Юли 16, 2018 6:58 pm

Longgo, за мен грешката не е от програмата, че не чете трансмисията, а че ECU трансмисия е пратил некоректни данни към ECU на колата...

В нета намерих случаи на такава грешка при физически прекъснати кабели в сноп нейде зад акумулатора.

Но ще видим след няколко дена... ще го чета пак дори и да не даде грешка.

Днес цял ден софийско градско - все още няма лампа.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Авг 09, 2018 5:37 pm

Такаа, за съжаление ваканцията свърши, но да Рапортувам:

Няколко дена след "чистенето" пак извади P0410, но без да пали лапа на таблото.
Пак я "изчистих", оттам проверявах периодично като се присетя, но не се появи каквато и да било грешка повече докато си бях в БГ (две и нещо седмици след последното чистене).
Колата се ползваше всеки ден и съм сигурен, че тази система се включваше от време на време (защото звучи все едно си пуснал прахосмукачка под капака ;)).

:offtopic:

Иначе да чукна на дърво - Цитрото се държа добре, освен София, Приморско, Плевен, София - направи и София - Троян - София и после София - Корфу - София и колкото и да ме дразни, че не върви като за 2.0 литра и близо 140 коня и автомата е ужасно муден (4 дълги скорости) - все пак беше добре и сравнително комфортно като се има предвид, че повечето време се кара пълно до капаците и на климатик (5 човека и багаж бяхме до Троян, Корфу и обратно).

Лошото е, че малко го чукна градушка в Троянския балкан, ама да ни е здраво, юнак без рана не може! :download: :driving:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пет Ное 01, 2019 9:11 am

TheSaint написа:Такаа, за съжаление ваканцията свърши, но да Рапортувам:

Няколко дена след "чистенето" пак извади P0410, но без да пали лапа на таблото.
Пак я "изчистих", оттам проверявах периодично като се присетя, но не се появи каквато и да било грешка повече докато си бях в БГ (две и нещо седмици след последното чистене).
...

Да рапортувам, че ми се мерна тая тема пак пред очите и се сетих, че не съм споделил следното... в началото на отминалото лято (2019), колата ходи на диагностика - баш майстора е видял, че има спукани пластмасови тръби на тази система (за топъл въздух при студен мотор), не ги е сменил, само ги е облепил с някаква задрава лепенка.

През цялото време разправял на баджанака, че не му харесват изгорелите газове... но накрая я върнал така - не могъл да намери проблема.
Лятоска колата си вървя доста добре - това което малко не ми хареса е високия разход на бензин - 9 л/100 при нормално каране (90-100) и малко магистрали (140) и 10 л/100 при само магистрали при 140 км/ч и килматик (това последното мисля е нормално). В града ме е страх да меря даже, там е ламИя!

Хубаво, ама като се прибрахме помолих баджанака да смени ангренажа, че откак сме купили колата й направихме малко на 50К км, а не го бяхме сменяли (продавача твърдеше, че го е сменил няколко хиляди преди да я продаде).
Та водихме я на майстор (друг), който каза, че наистина е бил сменян ремъка и ролките, но не бил центриран добре според него и вече бил "тръгнал".
Намерил е и 1 скъсан тампон, та според баджанака, сега върви по-добре колата и мотора почти не се усеща на празен ход...
Дано и разхода падне малко... Ще видим догодина. :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Ное 01, 2019 9:18 pm

На моя цитрон мотора е EW10A 2,0 16V - 140kc. с уж VVTi на единия вал. Ръчни скорости. При 100км/ч прави 8-8,2/100. Под тях не можах да го смъкна. На дълго при 80-85 на равен терен мога да го сваля до 6,5-6,8 с условности..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Ное 04, 2019 11:51 am

longgo написа:На моя цитрон мотора е EW10A 2,0 16V - 140kc. с уж VVTi на единия вал. Ръчни скорости. При 100км/ч прави 8-8,2/100. Под тях не можах да го смъкна. На дълго при 80-85 на равен терен мога да го сваля до 6,5-6,8 с условности..

Значи да съм спокоен, явно съм в нормалните разходи... :)

Интересно ми е още нещо - kick down-a на автомата (Сименс ск. кутия) - дали се е променил или е същия...
Принципно съм доволен как работи в града (освен мудното потегляне, особено при пуснат климатик - газ до дупка, а имам чувството, че потегля на 2-ра скорост и ми изправя косите при по-динамично включване в трафик), иначе си предключва и kick down-ва е ок при нормално каране, но има и една отвратителна дупка при около 90 докъм 110-120, където просто решава, че не иска да превключи на по-ниска предавка, нищо че си се изправил на педала на газта (това точно когато ти трябва да изпреварваш на междуградско), та се надлъгваме - ползвам "турбото" - натискам "S" бутона на ск. кутия и веднага връща 1 предавка надолу и така тръгвам да изпреварвам... :driving: :rofl:
Ще видим догодина жУвот и здраве... :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Ное 04, 2019 5:34 pm

Вероятно, по-напред пуснах линк към тази тема.. но пак да ти я спомена: http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=33&t=17577
Ако си с AL4 не нещо роботизирано.. то тя е доста "чепата". Особено ако не е правено по-пълно обслужване..в скоро време. И аз съм чувал мита как не се сменяло масло а само се доливало.. :biggrin:
:drinks:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Ное 04, 2019 6:00 pm

longgo написа:Вероятно, по-напред пуснах линк към тази тема.. но пак да ти я спомена: http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=33&t=17577
Ако си с AL4 не нещо роботизирано.. то тя е доста "чепата". Особено ако не е правено по-пълно обслужване..в скоро време. И аз съм чувал мита как не се сменяло масло а само се доливало.. :biggrin:

Мерси longgo, давал си я и преди тази тема - ще я прехвърля пак профилактично...
Ако си спомняш, преди 3 годни правихме смяна (или е било опресняване) на масло - нищо повече:
https://bgdriver.org/phpbb/viewtopic.php?f=6&t=1060&p=53022&hilit=%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%8F#p53022
Ако не се лъжа доста солено струваше - върти ми се 420 лв. ако помня добре.

Оттогава честно казано ми е малко - ако нещо работи - по-добре не го пипай... :)
Един ден като се върнем в БГ мисля да я подхвана по-сериозно, но за сега... незнам... ще го помисля пак до догодина лятоска...
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Ное 07, 2019 9:36 am

longgo написа:Вероятно, по-напред пуснах линк към тази тема.. но пак да ти я спомена: http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=33&t=17577

Longgo, пак не можах да дочета темата - стигнах до 10-та страница (от 19), побеляха ми косите, пазвата подгизна от плюване и реших да спра да чета!
Пределно не мисля да я барам (за сега). :driving:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Следваща

Назад към Автомобилна техника