Teма за оплакване

За хората, пътищата и автомобилите

Re: Teма за оплакване

Мнениеот Лев4о » Чет Май 17, 2018 6:33 am

Съболезнования longgo!
Ама така е, това е движимо имущество.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Чет Май 17, 2018 3:20 pm

Ами, мерси.. ама все пак само една броня е.. А и ако се поотпусне застрахователя може направо една за части да взема и да си наскубя и други неща. Но в общи линии дори да си я обичам (заради модела не друго) все пак е стара кошница..
Представям си обаче, ако бе като на моя познат Тойотата на 3 месеца.. Но така е живота - не може все хубавото я..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Юли 31, 2018 8:43 pm

Дей... и кривата нива. От де да започна.. :scratch: Първо, преди време си утървах телефона и в най-горния ъгъл се появи една линийка около 10мм. Кой му дреме толкова, и така си бе ок. Да , ама като падна за втори път (и то удома) линийката стана с ъгълче и едно микро парченце така си остана "плаващо" закачено на магия. Тогава си купих вотри апарат същи като тоз и след 2 седмици борба успях да си издърпам ROM-a от моя и кача на "новия". Тоест, стана си 1:1 ама до нея дата. И така, при поредно падане на телефона (не по моя вина този път) линия се появи от край до край. И така си работеше (да са и у шилето) ама аз реших да му сменя дигитайзера. Та угасих, с пистолета за платките натоплих да омекне лепилото и с мамата и доста нерви свалих стария. Това добре. Закачих новия, и без да махам предпазните фолиа пуснах да видя бачка ли.. Като слънце!
Отлепих стикера, поставих на място, пуснах и.. телефона стига само до надписа и до там. Ако го вкарам в режим за наливане на акъл, тръгва, вкарвам му нов софт, и.. след вадене на батерията за да го "ресетна" пак до там.
Нещо му запецна и RECOVERY опцията.. та почти .. умря на операционната маса.
Това майната му, нали втория бачка ок. Да, ама после умря камерата (предна ) в колата. Регистратора явно реши да иде в отпуска. Него след чесане и проби намерих колая(в друга тема). Щастлив, реших на следващяи ден да не пипам нищо и да погледам за пръз път от сума време телевизия и да поям ядки.. Ще гледаш ма друг път. На телевизора диода за "stand by" угаснал. Ъ?! Натискаш, копче, дистанционно - нъки. След няколко гасения на разклонителя (има ключ) та успя да захапе. :shok: Добрее. Рекох да пусна и усилвателя с колоните за по добър саунд на филмчето.. той цъка но не светва.. Брех бе твойта.. Изгледах каквото гледах и угасих.
Днес разнищих случая - явно на телевизора платката за управление на захранване (централно и панел) нещо тотално е сговнила и прави микита. Заради това, ТВ-то остава в някакъв безумен режим и товари, а от там не стига ток за усилвателя(на същия разклонител е) и като махнах телевизора си бачка като пушка.. Та се чудя дали да купувам платка от ибей, или по някое време направо нов..
Ама в рамките на два месеца тоя Мърфи така и не си намери друг за разнообразие.. :megashock:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Вто Юли 31, 2018 9:23 pm

Тия смартфони, не стига, че имат само два истински бутона, но и с тях стават сакатлъци. Има комбинация с натискане и задържане, която го вкарва в режим за програмиране - пише, че иска УСБ връзка. Бях изпаднал в подобно приключение. Оказа се, че има някакъв значителен тайм-аут след такова включване, преди да бутне андроида отново. Къде 10 минути. Много майки споменавах, все китайски :)
А номерът е станал, докато беше в страничен джоб на крачола ми, докато кляках и залягах около рутера. По едно време само усетих, че извибрира, демек рестартира се. Били са се натиснали двата бутона едновременно.
:fokus:
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Сря Авг 01, 2018 6:21 am

longgo написа:Ама в рамките на два месеца тоя Мърфи така и не си намери друг за разнообразие.. :megashock:

За съжаление в живота на човека има такива периоди. Приеми го философски, мамата и нов.
:pardon:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Сря Авг 01, 2018 7:00 pm

o! При мен периода май е около 9 месеца всяка година :biggrin: Отдавна съм по философски.. ама нали темата е за споделяне.. Та рекох да си напиша.. :ok:
А за телефона.. не ми е за първи път да флашвам. В моя случай е нещо друго от твоя.(визирам Драгона). А ако се префлашне медиатек или подобните им, или изцяло се поднови системата/резетира напълно тогава отнема време да се "разгъне" но чак 10 мин..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Авг 02, 2018 6:23 am

И аз наскоро си смених телефона, беше някакво Сони на около 2 години. Пътувахме с жената и внуците към Вършец. Звъни телефона - ало, ало и нъцки. След малко пак същото. Пристигнахме в хотела и реших да го пробвам - звъннах на синът ми, той ме чува, аз него - не. Ама това се разбра малко по-късно като му звъннах от друг телефон. ;) Рестартирах моя няколко пъти, никаква промяна. И какво - имам мултифункционално устройство: камера, интернет, мога да изпращам и да получавам СМС-и, но нямам телефон - не мога да говоря. За чий са ми тези камери и други придобивки, като нямам телефон? Установих, че като ме търси някой, като натисна бутона за високоговорител, мога и аз да чувам, през блутута в колата също работеше. Та така изкарах още три дни докато дойде новият апарат и стария замина в коша.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Чет Авг 02, 2018 8:41 am

Лев4о написа:Та така изкарах още три дни докато дойде новият апарат и стария замина в коша.

На синът ми HTC One M8 направи същият ефект, работеше само на високоговорител. Купи си някакъв китайски Oneplus 6, (нашумяла марка налагаща се на пазара последните години) според него по-добър от последните маркови модели... (не бих дал £500 за телефон, ама той вече си изкарва сам, та нямам контрол.)
HTC-то има два говорителя горе/долу и са закрити с декоративна надупчена финно пластмаса закрепена с двойно залепваща лента. Там са и слушалката и микрофона. Махнах ги, пълно с прахоляк...почистих с четчица, всички дупки прокарах с връх на игла (пипкава работа), продухах, дупките вече светят, залепих отново и се оправи...
Та виж конструкцията на твоя да не е подобна...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Авг 02, 2018 8:50 am

Благодаря за съвета, но вече го изхвърлих. А и модела се водеше херметичен, водоустойчив, неразглобяем, дори батерията не можеш да смениш ако ти се наложи. Иначе това което си написал има смисъл като полезен съвет.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Чет Яну 24, 2019 11:13 am

Когато най не трябва.. Преден лагер главина взе да вие. Баш сега.. (вероятно щото се заканих че може да потърся друга кола предвиг 100-те км на ден път до работа)
Сервизчето което наемах да човъркам нещо стана по-трудно, отвън -20 и.. ще трябва да я водя на "нормален" .. Хлъц..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Апр 25, 2019 2:17 pm

Малко е стара тази тема, ама не ми се отваря нова. В началото съм писал, че търся нови служебни коли. Та разказа ще е за тях.
Купихме два броя Тойота Версо, напълно еднакви, бензин, вариоматик и т.н. Купени на 14 февруари 2017 г. от един магазин. Дори и VIN номерата са им близки. Единствената разлика е цвета и явно тук е скрит ключа от бараката. Едната вече е на 35 х. км. и никакви проблеми с нея. Другата е на 22 х. км. Разлика между двете - огромна. Споменавам 2 - 3 леки жулвания, все по чужда вина. Едно повикване да ѝ ремонтират нещо по въздушните възглавници. Второ повикване да ѝ сменят нещо по кормилното управление. Педала на спирачката прищраква притеснително. Двигателя е по-шумен от на другата, определено работи по-зле и харчи поне 20% повече гориво. А сега започнаха да ѝ падат оборотите когато стои на светофар или в задръстване. Явно е нещо свързано с вариатора, тъй като оборотите се оправят веднага когато се изключи от скорост. Явно са сглобявани в различни дни.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Пет Апр 26, 2019 7:48 pm

Пребоядисвайте колата.викайте попа и веднага я продавайте! :)
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Апр 27, 2019 1:55 pm

Тя една кола както тръгне, така ще си върви до края. Старо шофьорско емпирично наблюдение. :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Апр 30, 2019 11:46 am

Лев4о написа:... Двигателя е по-шумен от на другата, определено работи по-зле и харчи поне 20% повече гориво. ...

В Зимбабве един "Баш Майстор" ми обясняваше, че 2 коли няма еднакви, независимо, че са слезли една след друга от конвейра (като се оплаквах, че моята Мазда 323 не върви като за 1.6 и харчи доста)... Но най-вече не му се занимаваше.

Странното е, че след като я обухме в хубави гуми Мишелин (Energy saver нещо) + реглаж на окачвания - изведнъж тръгна с голяма лекота, бе направо "литна" - поддържал съм 180 км/ч по GPS в продължение на много километри - нещо което преди беше невъзможно!

И понеже реглаж на окчвания беше правен много пъти и преди, Мишелин много ми се издигнаха в очите! :music:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Сря Май 01, 2019 9:09 am

E.. така описано за мен излиза че Мишелина се се търкаля а се пързаля по пътя щом ти е олекнало толкова движението.. Или просто преди тези правили реглажа са си оставяли ръцете тотално...
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия