Кой с какво олекна напоследък?

За хората, пътищата и автомобилите

Re: Кой с какво олекна напоследък?

Мнениеот TheSaint » Чет Мар 28, 2019 10:28 am

Лев4о написа:... Като говорим за дизайн, то и Фиат Мултипла си има фенове и клиенти.

Аз много бъзиках жената с първото поколение на Мултиплата и да ви кажа честно, то грозно горзно, че чак симпатично и съм сигурен - практично (ако не друго никой не би го крал...)! Ако имаше автоматици и тя се беше навила, току сме се заимали... , но тя нещя и да чуе...

Е, сега имаме Пикасо, което също е леко странно изглеждащо... :tease:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Чет Мар 28, 2019 12:42 pm

Лично на мен в Мултиплата ми харесва богатото остъкляване и горе-долу обозримите габарити.Имам предвид,че с тази права задница май няма нужда от датчици отзад.Пък за таблото... :scratch: Еми има си пътници за всеки влак.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Мар 28, 2019 9:21 pm

kamen написа:Лично на мен в Мултиплата ми харесва богатото остъкляване и горе-долу обозримите габарити.Имам предвид,че с тази права задница май няма нужда от датчици отзад.Пък за таблото... :scratch: Еми има си пътници за всеки влак.

Една от малкото индивидуални коли последните десетилетия!
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Май 02, 2019 8:47 am

Отдавна не съм се жалвал в тази тема, но дойде и това време. Иде лято и след зимния сън автомобилите трябва да се подготвят за сезона и за предстоящи пътувания.
Един автомобил - гумите му са произведени през 2007 г. Пробегът им е малък, но са започнали да се напукват, та сега имаме 4 нови гуми. Акумулаторът работи нормално, но автомобила го имаме от 6 години, акумулатора дойде с него - та сега имаме и нов акумулатор. Синът ми незнайно защо реши, че стартера върти по-бавно, та купихме и един нов стартер. При оглеждане на двигателя видяхме и омасляване от помпите за високо налягане - те са две. Съответно два ремонтни комплекта плюс специализиран инструмент за този ремонт. А помпите са за маслото на хидравличното окачване и на спирачките. Ремонт на модула за дневните светлини. Ремонт на антената на радиото - влизала е вода през нея и покрай нея, та имаше малко ръжда, наложи се чистене на ръждата и боядисване, за щастие само от вътрешната страна на заден ляв калник, където от вън не се вижда. Нов СД чеинджър, който може да чете и МР3 формат. Нови ремъци - външните. Смяна на масло и филтри. Възможно е и да съм пропуснал нещо.
:pardon:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Май 02, 2019 4:01 pm

Лев4о написа:...
Един автомобил - гумите му са произведени през 2007 г.
...

На DS-a, гумите били Мишелини, дот 2005 - баджанака казва, че са с хубав грайфер, доста мекички и не-напукани, но честно казано ще ме е страх да ги карам на дълго и със над 100+ км/ч...

Незнам дали знаете, но тези Мишелинки стуват около 220+ евро на ъгъл, правени са само за DS на времето с "специална" асиметрична шарка, ... та мин. 220 x 4 :megashock:

Това е Мишелина:
Изображение

Като се рових, попаднах на коментар на 1 тип, който каза, че минал 5000 км с такива гуми на 18 години! И ги сменил, не защото имал проблеми, а защото го било страх! :)

За сега не мисля да ги сменям, а ако ще ги сменям, вероятно ще да ида на китайски вариант - Classic Tyre е фирмата, копира мишелина доста добре. Около 80-90 евро парчето. :driving:
Та, така, извинявам се, че това не съвсем по темата - или да я прекръстим "Кой с какво ще олекне в бъдеще..." ;)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Май 11, 2019 5:27 pm

принципно заглавието е "..напоследък", но то моето не е от скоро а от къде няколко години но олекването е сигурно :biggrin:
Реших да направя малко инвентаризация, след като купих два ключа които мислех, че като повредих не съм взел и един торкс 70..та да не се повтаря тая работа.
Сега в телефона и пощата ми седи копие от описа но реших да пусна снимките ей тъй за спорта. Нали уж е с техническа насоченост.. :pardon:
Та това е малката ми филателия с която чат пат си помагам в хобито.. :biggrin: :drinks:

all_brackets.jpg

all_sets.jpg

all_tools.jpg

measuring_units.jpg

car_cables.jpg

cables_electric.jpg
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Съб Май 11, 2019 8:15 pm

Браво, получавам комплекс... и аз мислех, че имам инструменти :)
Много гаражи нямат такава колекция...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Май 11, 2019 9:57 pm

:biggrin: Хакер
:victory:
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly