За майсторлъка, който у нас умря

Приказки за каквото си искате

Re: За майсторлъка, който у нас умря

Мнениеот Пачо » Съб Ное 11, 2023 10:03 pm

Реното на майка ми, твинго 1.2 бензин 2004 или 2005, забравих. Смятай щом на нея и правят впечатление шумовете а майсторите казват "нищо и няма, карай докато нещо откаже". Ще купувам пак инструменти май ...
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Ное 13, 2023 6:54 pm

Пачо написа: Значи майстор търся ама майстор способен да локализира проблем и който помни древното изкуство регулиране на клапани.

Сега! Тия момци отварят нета и пишат: ChatGPT: > how da go eva , to adjust klapanite! И ко няма видео в тубата... :biggrin:
Признавам си, и аз гледам видеа понякога просто заради интереса. А не мисля регулирането на клапаните е философия ако имаш таблицата с нужните за модела. И да нямаш, тръгваш от постановката за такъв с водно или въздушно но сега има вече информация, да не говорим за френски и немски платена на час да отвориш и свалиш..
Тези с пуловете са малко по-кофти защото трябва да разбираш от микрометър, да имаш шлайф.. А като цяло вече никой не му се занимава.. Ако има как със смяна на накладки да ти вземе пари като за ремък.. Такива "майстори" вече има във всякаква област така че става тегаво..
А на теб що ти е майстор? Нали ги можеш нещата.. Или няма къде и с какво? Или и желание вече.. :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Вто Ное 14, 2023 10:26 am

Пачо,
говорих с хората тук в Студентски град. Казаха, че ще го направят. Но трябва вече да се уговори с тях ден и евентуално да се мине предварително да видят точния модел. Най-малкото ще трябва нова гарнитура за капака на клапаните.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Ное 14, 2023 7:59 pm

longgo написа:А на теб що ти е майстор? Нали ги можеш нещата.. Или няма къде и с какво? Или и желание вече.. :biggrin:

Няма къде и кога. Сега съм в София в някаква зона, зелена ли синя ли не знам. Едва има място за кофите за боклук. Имам гараж само за една кола, другата кола стои на другия край на София. Най-близките паркинг в който има места е на 20 минути пеша. Частите не са налични по магазините, освен че и пълно с фалшиви. Тоест, ако разглобя едната кола в гаража и се окаже че ми трябва чарк, сме без кола дни наред, щото другата кола ще е на майната си. Хората си живеят така и не ги впечатлява, но аз последните 30 години съм имал поне една кола на 1 минута от спалнята си. Бе лигльо съм станал, малко байгън почва да ми идва родината. В сащ от къщи до работа ми е 10мин (7км), винаги, независимо от часа. В София за 10 минути сколасвам да изляза от квартала, ако не броя издирването на гадината дето ми е паркирала пред гаража.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Ное 14, 2023 8:00 pm

Dragonfly написа:Пачо,
говорих с хората тук в Студентски град. Казаха, че ще го направят. Но трябва вече да се уговори с тях ден и евентуално да се мине предварително да видят точния модел. Най-малкото ще трябва нова гарнитура за капака на клапаните.

Благодаря, разбрано!
Ще ти звънна за връзка с момците.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Ное 14, 2023 9:03 pm

Пачо написа:от къщи до работа ми е 10мин (7км)

Минава един следобеда през една поляна в Англия и вижда пастира:
- Извинете сър! Може ли да мина през поляната Ви, покрай кравите за да хвана валака в шест без десет?
- Разбира се сър! Стига да не Ви види бика. Тогава ще хванете влака в пет и двадесет...

Така де, предположих че останалите неща в уравнението са проблем
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна

Назад към На лафче