Въздушна пушка

Приказки за каквото си искате

Re: Въздушна пушка

Мнениеот prius06 » Съб Сеп 10, 2016 5:46 am

[quote="Смоки"]
Ми време е да махнеш стълбата  :)
[/quote]
Махнах я ... и оптиката махнах ... на нейно нясто сложих пийп сайт сега нещата изглеждат така:
Прикачени файлове
Weihrauch_8m_OH_PS.JPG
Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост - за първото не съм сигурен. (А. Айнщайн)
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Сеп 12, 2016 9:02 am

Ти си готов за мисии вече  :biggrin:
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Пон Окт 25, 2021 7:37 am

Мен пак ме удари шайбата и преди няколко месеца подадох документи за притежаване на огнестрелно оръжие (Firearm Owner's Identification Card по-кратко FOID). Докато попълвах формулярите почти случайно цъкнах едно квадратче, което нямах намерение да цъкам - CCL (Concealed Carry License). В крайна сметка като завърши процеса, се оказа, че трябва да платя 150 кинта повече, заради CCL-а. На всичко отгоре се оказа, че и на училище трябвало да ходя...Обадих им се след няколко дни да ги питам дали може да се откажа - казаха, че може, но нямало да ми върнат парите. Въпросният докумиент ти дава право да носиш оръжие. Ако го нямаш можеш само в къщи да го държиш и да ходиш до стрелбището. Реших да го изкарам все пак и следващия уикенд трябва да ходя на двудневно училище за носене на оръжие. Направил съм си и абонамент в едно стрелбище и ходя 2-3 пъти седмично да пуцам. Ако има интерес, ще пиша още.
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Вто Окт 26, 2021 9:16 pm

И ори нас е същата схема. Само дето аз съм една две крачки след теб. Но ми е идея.
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот prius06 » Сря Окт 27, 2021 4:14 am

Nikolashka написа:И ори нас е същата схема. Само дето аз съм една две крачки след теб. Но ми е идея.

Не се моткай много, защото опашките се удължават. Аз за FOID чаках над 2 месеца... и това се смята бързо. Според телефонното съобщение (ако решиш да им се обадиш) процедурата отнемала 7-8 месеца...
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Чет Апр 21, 2022 4:03 pm

След дълго търсене и чакане на доставка, най-накрая се сдобих с ей тая красавица:

CZ 457 Lux

Сложих една оптика и прострелях:
CZ_457_22_04_20s.jpg

Кеф :dance3:

Рапорт даден.
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Апр 23, 2022 5:21 pm

Вероятно някъде в началото пишеше, но не погледнах - това от какво разстояние до мишената е стреляно?
Иначе, гледах според един от фокс-аджиите, в Чикаго нещо зачестили престъпленията след убедителния мандат на тая "странната" ви кметица, та да не тренираш в мазето с други цели? :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Нед Апр 24, 2022 4:36 am

longgo написа:Вероятно някъде в началото пишеше, но не погледнах - това от какво разстояние до мишената е стреляно?
Иначе, гледах според един от фокс-аджиите, в Чикаго нещо зачестили престъпленията след убедителния мандат на тая "странната" ви кметица, та да не тренираш в мазето с други цели? :biggrin:

Неее, не мога да стрелям с това в мазето, това е "истинска" пушка, малокалибрена (.22) но пушка. Направих си абонамент на едно стрелбище на десетина мили и ходя 2-3 пъти седмично. Там максималното разстояние, от което стрелям с пушката, е 20 ярда. Днес ходихме с един авер до Индиана на открито стрелбище и успях да се пусна на 50 и 100 ярда. Малко беше ветровито за постигане на висока точност, но останах много доволен. Като се изключи вятъра, времето беше страхотно - слънчево, над 80 градуса (демек над 26 по Целзий). Писна ми да съм затворен в къщи...
А кметицата на Чикаго ... какво да ти кажа ... прилича на съществото от филма Beetlejuice, но е по-грозна.
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Нед Апр 24, 2022 4:57 pm

Брей, 100 ярда са почти 100м бе :shok: Браво на тебе..
Аз за последно съм стрелял с нещо оптично преди мноого години... през оптиката на гаубицата :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Нед Апр 24, 2022 5:39 pm

longgo написа:Брей, 100 ярда са почти 100м бе :shok: Браво на тебе..
Аз за последно съм стрелял с нещо оптично преди мноого години... през оптиката на гаубицата :biggrin:

Да уточня, че снимката по-горе е от 20 ярда. От сто правя долу горе 1 инч групи, но най-хубавото вчера беше, че прекарах почти цял ден на чист въздух и всички около мен бяха усмихнати и щастливи...
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Вто Май 31, 2022 5:55 pm

Nikolashka написа:И ори нас е същата схема. Само дето аз съм една две крачки след теб. Но ми е идея.

Докъде го докара, Ник? Кастро джуниър е решил да обезоръжава канадците, дано не си изпуснал влака...
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Чет Юни 02, 2022 9:35 am

Знам, чух. Може и да се откажа.
Аватар
Nikolashka
екип

Предишна

Назад към На лафче