Дайте идеи!

Приказки за каквото си искате

Дайте идеи!

Мнениеот kamen » Съб Фев 13, 2021 12:59 pm

1.Какво да правя с чистачките?
Забелязах,че чистачките на Турана замръзват за стъклото.Обяснявам си го с това,че са насрещни и водата не се изтича от тях.Досега не ми се е случвало на другите коли.С нещо да ги намажа ли или да ги оставям при тези условия в ,,авариен" режим?
2.Сдобих се с два барабана от пералня.Какво да ги правя?Имам някакви смътни идеи,но съм отворен за предложения.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Дайте идеи!

Мнениеот Kibik » Съб Фев 13, 2021 1:25 pm

Не ми се е случвало да залепнат за стъклото... Случвало се е да се образува някоя ледена бучка, която надига и е опира напълно.
Ако намажеш с нещо ( силиконов спрей, течен парафин), няма ли да замазва стъклото?
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Нед Фев 14, 2021 1:33 am

kamen написа:1.Какво да правя с чистачките?
Забелязах,че чистачките на Турана замръзват за стъклото.Обяснявам си го с това,че са насрещни и водата не се изтича от тях.Досега не ми се е случвало на другите коли.С нещо да ги намажа ли или да ги оставям при тези условия в ,,авариен" режим?
2.Сдобих се с два барабана от пералня.Какво да ги правя?Имам някакви смътни идеи,но съм отворен за предложения.
Тази течност за миене на стъклото замръзва ли? Ако не. можеш да си сипеш в малко шишенце от което да пръскаш по малко директно върху чистачките за да ги разлепиш от стъклото (и с ракия може да стане, ама защо да я хабиш). За барабаните нямам идеи в момента...
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Нед Фев 14, 2021 10:15 am

В движение ли замръзват?
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Нед Фев 14, 2021 5:00 pm

Не-вали дъжд вечерта и,като отида сутринта,почвам да стържа лед от стъклото и лекичко очуквам чистачките да отлепят и те.А всъщност дъждът е спрял поне половин час преди да почне да замръзва.Даже асфалта вече е сух и си караш спокойно.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Нед Фев 14, 2021 5:03 pm

Течността за чистачки не замръзва при -6.Пробвах го тази сутрин.Не знам при по-ниска как ще е.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Фев 15, 2021 11:46 am

При нас има течност която е до -25°С. Имам в пулверизатор за подобно нещо. Но и в БГ например има бутилчици с подобна течност за размразяване за да не жулиш стъклото
Поставянето ве "сервизен" режим не е добра идея защото след даване на контакт те идват на място, и ако са замръзнали...
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Фев 15, 2021 12:18 pm

Старите BMW, Е34, имаха парк позиция на чистачките. Слизат по-надолу под капака и перата се надигат от стъклото. Така хем зимата няма да замръзнат за него, хем лятото като ги напече слънце перата няма да се изпекат в изкривена позиция на прибиране, която е причината за подскачането им.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Пон Фев 15, 2021 9:01 pm

И аз съм с Туран , но не ми замръзват. Кадита съм карал поне 7-8 броя, стотици хиляди километри и досега не съм виждал да замръзнат.
Странно..
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към На лафче