Да се събереш с корейка..

Приказки за каквото си искате

Да се събереш с корейка..

Мнениеот longgo » Нед Окт 04, 2020 4:10 pm

И тъй.. Не, че е нещо кой знае какво, кола като кола.. Но реших да споделя хем да имаме малко лаф да обърнем, хем пък ако някой реши че търси нещо подобно да споделя челен опит. То не, че за сега е и някъв опит ама.. да видим.

И така : корейката.. не е НОКИА, а само КИА :biggrin: Cee`d - 1.6 CDR (трактор) със 128 магарета и 260Нм. На 126 500км, реални с два собственика преди мен. Родена е края на годината в 2014-та. Предно предаване. Теглич.

Ето и едни снимки:
kia1.jpg

kia4.jpg

kia5.jpg

kia9.jpg

kia11.jpg

kia13.jpg

kia14.jpg

kia16.jpg

Под пода на багажника има достатъчно ниши и места за багаж. Всъщност прекалено доста, че това което ми се мотаеше в едни дисаги допреди се напълни и че остана

kia24.jpg

kia25.jpg

От друга страна, за съжаление и тая е по-модерните : няма резервна гума. Оставили са ми един стирупор , пяна и компресорче. Хубавото в случая е, че има място за гума. Е гума, е силно казано но от тия патериците. Такава е поръчана, както и комплекта с кора, крика и ключове които седят в нея.
Поради проблема с прикачването на файлове ще продължа в пост бЪ :pilot:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Да се събереш с корейка..

Мнениеот longgo » Нед Окт 04, 2020 4:59 pm

Колата е с ксенон на късите но лупите не се местят. Или поне при пускане на дълги не се вижда да се променя светенето. И аз видял, че тя е с ксенон викам си: "е ся вече ще карам кола с добри фарове". Нанайсе феродо. Абе свечери се, вижда се че свети нещо си.. ама някак си даже на ситроена са по-силни. Ъ?! Дори по пътя наобратно насмалко да отнеса една голяма сърна седяща до пътя..
На следващия ден, първо спрях в паркинга на магазина и подходих техничарско:

снимка на снопа на стената.. Не вдянах и защо има тоя бластер на десния фар ама.. такова беше

bulb_old_1.jpg

И технически замерено (много малко.. отправна част)

bulb_old_2.jpg

Та чуденката бе - дали да са Osram Laser които на книга са с 25% по силни и много по-ярки. Обаче те са с една година гаранция. За това взех нормален ОоооСрам. Пак 3200лумена, 4300 Келвина.. Те вече са с 4 години гаранция.

bulb_new_1.jpg

След подмяната, първо слязох пак в мазата да сравня:

bulb_new_2.jpg

Разбира се, това което камерата записва не е с окото което се вижда но все пак може да се добие представа някаква.
След това подходих пак по научно му със замерване:

bulb_new_3.jpg

Цифрите не лъжат. И резултата определено си бе в полза на новите. И като резултат на "полеви условия"

bulb_new_4.jpg

И отново, това което се вижда на снимката.. е в пъти по-неясно от реално което виждаш с очите си..
До тук какво мога да обобщя:

Плюс за мен:
- за размера си, купето е просторно
- огледалата са идеално големи и се паркира лесно
- електрически усилвател на волана
- много място за багаж
- прилична маневреност
- за обема си мотора тегли приятно и разхода от 4,5 (само извънградско) са добра комбинация
- окачването е умерено твърдо , по скоро балансирано но.. твърдичко
- тази кола специално има повечко "екстри"
- кабелите към вратите, под таблото и организацията са приятно подредени
- филтъра на купето е преди вентилатора(ей браво им за това) и е на много удобно място зад жабката. Ама наистина мега удобно. Не трябват инструменти за смяната!
- като за дизел, мотора на място и ниски обороти е приемливо тих. Дори на място е учудващо тих за дизел
- ръчно местене на седалките, и ръчна ръчна :biggrin: В смисъл не е с копче и мотори
- материалите са приятни на допир
- окачването е многораменно отзад / балансирано
- фабрично тонирани задни стъкла

Минуси за мен:
- колата е ниска. И от земята и като цяло. Ако е по-възрастен водача ще е предизвикателство влизане и излизане
- натовариш ли я.. и ще клекне.. и няма да стане и да омекне като цетко..
- седалките са твърди. Много твърди. Сравнение със ситроена е ... като голф. Е, то така или иначе е точно в класа на голфа
- дрънчи на тенекия. Не че съм очаквал нещо особено, но яко са опестили изолация тия дръпнаните сякаш са щели да обеднеят. Шума от гумите в асфалта, мотора.. на дълъг път изморяват
- защо мътните ги взели им трябва атоматично да решава колко е тъмно навън че да ми активират неща. Значи, през деня всети да ми извади очите таблото. Намалих го, и като стана тъмно навън (според нея) и тя мина на нощен режим и стана ептен тъмно.. Че айде пък нагоре да стане по-ярко. Ръца пръца..
- камера за заден ход която единствено ще помогне ако закачаш ремърке с теглича.За нищо друго не става, а вечерно време хем не се вижда на нея, хем екрана ти светва с очите.
- доста неадекватен климатик. Ако например навън е 12 а в колата нагласено 20. Започва с духане на хладен въздух. А не би трябвало. Или ако карам с над 80 и е нагласен климатроника реално не от вентилаторите а от влизащият въздух в купето прави хладна въздушна струя. Ако е като на старите , мръднеш плъзгача където искаш и си готов.. Тука чакаш Жен Хиен каквото ти е програмирал..

До тук предни спирачки са обслужени, маслото на мотора и кутията сменени, филтрите - август тази година, мотора е с верига..
Ако се сетя по-сетне нещо ще спомена.
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Нед Окт 04, 2020 7:09 pm

Като прочетох заглавието- "Да се събереш с корейка..", си рекох- човека се е оженил, смесен брак..., а то друго. :)
Иначе честито!
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пон Окт 05, 2020 6:47 am

Честито и от мен!
От моят опит с корейски автомобили - филтъра за купето е на удобно място зад жабката, но на нашите служебни автомобили още при първата му смяна започна чупене на щипки, като следствие скърцане, лепене с каквото има под ръка и т.н. А обслужването беше във фирменият сервиз - колите в гаранция.
За климатика - имал съм случаи при изпотяване на предното стъкло сам да се пуска. Нарочно го изключвам и той пак се пуска сам. Може би е досадно, но като му свикнах дори ми беше удобен - нагласявам му режимите на АУТО и повече не се занимавам.
И много безаварийни километри ти пожелавам!
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Вто Окт 06, 2020 1:17 pm

Честито!
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Вто Окт 06, 2020 4:34 pm

Честито!
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Окт 06, 2020 8:06 pm

Благодаря колеги!!

Лев4о написа:... филтъра за купето е на удобно място зад жабката, но на нашите служебни автомобили още при първата му смяна започна чупене на щипки, като следствие скърцане, лепене с каквото има под ръка и т.н. А обслужването беше във фирменият сервиз - колите в гаранция!

Тия са за пердах явно. Да, наистина е на мега лесно място и се прави операцията със затворени очи.. Та как са успяли да стчупят щипките тия? :shok:

Иначе, още нещо около нея.. :

Spare_ecu1.jpg

Spare_ecu2.jpg

Spare_ecu3.jpg

Това е компютър който купих от ибей с идеята да клонирам оригиналния от колата на него, и там да е с чипосан файл а оригиналния да си седи за всеки случай и за годишни прегледи не пипан.. На първо четене така да се каже, файловете бяха извадени успешно. Нядявам така да стане и с оригиналния за да продължа замисленото.. :scratch:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Сря Окт 07, 2020 5:16 pm

"Клонираните атакуват" .. :biggrin: И така, акъла е клониран и колата работи без никакви проблеми. Файла вече е изпратен да му баят за вещици.. Ще видим после :boast:

clone_1.jpg

clone_2.jpg
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Cris » Нед Окт 11, 2020 8:28 am

Честито! Много и безаварийни.
Cris
Майстор
Майстор

Мнениеот longgo » Пон Окт 12, 2020 10:28 pm

Благодаря Cris :drinks:

spare.jpg

След малко объкркване от страна на тия дето ми пратиха това което седи във гумата, ето вече и "по-правилния" комплект.. :biggrin:
И да, понеже имаше липса на оригиналната тел за крика, аз добавих една друга от нов крик.. :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Окт 13, 2020 10:28 pm

ecu_2.jpg

Днес французите ми пратиха файла който е уж "надрусан" :biggrin: , след което бе поставен в компютъра и двата разменени. На теория би трябвало да е към 20-25% подобрен. Не мога да дакажа разлика ако не се премери на диностенд, но колата е приятна за каране.
При тест 80-120км/ч на 4та , на равно, или да кажа на едно и също "равно" място, то:
- с оригиналния : 9.3-9.5сек
- с новия 7.1-7.4сек.
Това е към 2сек подобрение, значи може да има нещо вярно в сметките. :ok:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Сря Окт 14, 2020 6:11 am

"Честито на печелившия!
:ok:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Окт 22, 2020 1:07 pm

Честито и да си я караш с кеф леко и безаварийно!
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към На лафче