Кво прайте бе?

Приказки за каквото си искате

Кво прайте бе?

Мнениеот unguriano » Сря Сеп 20, 2017 7:47 am

Алоуу, как я карате?
Нещо се присетих от известно време, та реших да видя как сте. :Hi:
В последно време "стандартното" ми състояние - зор, бачкане, секви проблеми от всякакъв характер се усложни допълнително, та имам все по-малко време. Не съм надничал тук от намкога, много, ма ей на, стигнах. :pleasnatry:
Аватар
unguriano
Майстор
Майстор

Re: Кво прайте бе?

Мнениеот kamen » Сря Сеп 20, 2017 4:07 pm

Ми к'во?Като теб.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Сря Сеп 20, 2017 7:28 pm

То май сите сме така - повече бачкане, по-малко пАре ...
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Чет Сеп 21, 2017 4:09 pm

Трябва се прави нещо, иначе почваме много да мислиме :)
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот unguriano » Чет Сеп 21, 2017 5:51 pm

Пачо написа:Трябва се прави нещо, иначе почваме много да мислиме :)

Не е болка.
Ядеме квото искаме, мислиме квото има. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Аватар
unguriano
Майстор
Майстор

Мнениеот kamen » Пон Окт 02, 2017 2:28 pm

Днес прекарах Форда на преглед и оттам ме предупредиха,в случай,че ме спрат катаджиите,да внимавам да ми върнат малкото талонче за минат преглед.Казаха хората,че има случаи на повторно спиране след няколко дни и съответно глоба.Имало и проблем при тях,но не ми обясниха какво се случва тогава.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Cris » Нед Окт 08, 2017 9:56 am

Айде и аз да се включа. Оня ден минах преглед с рендето, мина, ама ме предупредиха че е не е в нормите на изгорелите газове. Засега можело още, ама от догодина уж щели да ги включват онлайн и ня,ало да може да се минава. Май ще трябва да се замисля за друга кола. Поразговорихме се с хората там, поззнавам ги от доста време, та според тях не е ясно кои коли ще минават.
Cris
Майстор
Майстор

Мнениеот батваню » Нед Окт 08, 2017 3:11 pm

Cris написа:Айде и аз да се включа. Оня ден минах преглед с рендето, мина, ама ме предупредиха че е не е в нормите на изгорелите газове. Засега можело още, ама от догодина уж щели да ги включват онлайн и ня,ало да може да се минава. Май ще трябва да се замисля за друга кола. Поразговорихме се с хората там, поззнавам ги от доста време, та според тях не е ясно кои коли ще минават.

На какво гориво беше проверката?
Аватар
батваню
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Cris » Пон Окт 09, 2017 12:18 am

На двете, първо на бензин и после на газ. Нищо не казаха като стойности, ама и аз не любопитствах....
Cris
Майстор
Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Окт 09, 2017 6:42 am

Cris написа:Айде и аз да се включа. Оня ден минах преглед с рендето, мина, ама ме предупредиха че е не е в нормите на изгорелите газове. Засега можело още, ама от догодина уж щели да ги включват онлайн и ня,ало да може да се минава. Май ще трябва да се замисля за друга кола. Поразговорихме се с хората там, поззнавам ги от доста време, та според тях не е ясно кои коли ще минават.

Какво следва като ще ги включват онлайн? Колата или покрива или не покрива нормата, включване онлайн не трябва да има никакво значение освен ако инспектиращите са си затворили очите по приятелски сега.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Cris » Пон Окт 09, 2017 10:56 pm

Че то един куп нови коли не покриват... И кво, тук няма една спряна още.
Cris
Майстор
Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Окт 10, 2017 1:22 am

Cris написа:Че то един куп нови коли не покриват... И кво, тук няма една спряна още.

И при мен не ги спират, дават им някоко месеца да ги ремонтират. Ако похарчат еди колко си пари за ремонт и не успеят да оправят проблема, получават разрешение до следващата година. После не знам какво следва, отдавна не съм нагъсто с бранша. Мисълта ми е, вкарването на онлайн системата въобще не значи, че трябва да вземаш нова кола. Но ако това е аргумент за пред жената, подкрепям :biggrin:
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Вто Окт 10, 2017 6:44 am

Пачо написа:
Cris написа:Че то един куп нови коли не покриват... И кво, тук няма една спряна още.

И при мен не ги спират, дават им някоко месеца да ги ремонтират. Ако похарчат еди колко си пари за ремонт и не успеят да оправят проблема, получават разрешение до следващата година. После не знам какво следва, отдавна не съм нагъсто с бранша. Мисълта ми е, вкарването на онлайн системата въобще не значи, че трябва да вземаш нова кола. Но ако това е аргумент за пред жената, подкрепям :biggrin:

Тук в БеГето сме по-католици от папата. Грандомани, мегаломани - всичко се прави по най-сложния начин. Няма правило да те пуснат на прегледа ако не си в нормите, но хората манипулират резултатите. Имат записани от някоя кола която е в норми и към твоята прикачват този резултат. Затова искат да ги вържат онлайн. Ама и тогава Андрешковците ще измислят нещо.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Окт 10, 2017 6:45 pm

Лев4о написа: Няма правило да те пуснат на прегледа ако не си в нормите, но хората манипулират резултатите. Имат записани от някоя кола която е в норми и към твоята прикачват този резултат. Затова искат да ги вържат онлайн. Ама и тогава Андрешковците ще измислят нещо.

Те хората затова измислят чалъми, от немай къде. Щото властта гледа на населението като на противник. Но и така да е, противник да сме на управляващите, китайците казват - дай на врага си път за отстъпление, щото ако не дадеш, става непобедим. Няма какво да губи. Зорлем ни правят престъпници и после искат от нас "европейско" самосъзнание. Ми ние като свикнем да живеем чалъмлийската, после ела ме учи да мисля "западно".
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Сря Окт 11, 2017 6:53 am

Пачо написа:Те хората затова измислят чалъми, от немай къде. Щото властта гледа на населението като на противник. Но и така да е, противник да сме на управляващите, китайците казват - дай на врага си път за отстъпление, щото ако не дадеш, става непобедим. Няма какво да губи. Зорлем ни правят престъпници и после искат от нас "европейско" самосъзнание. Ми ние като свикнем да живеем чалъмлийската, после ела ме учи да мисля "западно".

Съгласен съм с теб. Ето и сега какво става със зелената зона в София. Тази сутрин гледах по телевизията оплаквания от хора - през нощта сложили на улицата знак за зелена зона и на сутринта си намираш колата с лепната глоба. Аз живея на един светофар разстояние от околовръстното, но и при нас ще направят зелена зона "по искане на живущите". Че кой го иска бре хора, кой ще се набутва да плаща за паркинг на улицата без да имаш запазено място? Аз като живущ мога да си купя винетка за един автомобил по адресна регистрация. Като имам повече от един автомобил за кой по-напред да взема винетка за паркиране. Само да уточня, че нито един от моите автомобили не е паркиран на улицата пред блока, обикновено се прибирам със служебен автомобил, но на него не мога да взема талон, тъй като не е мой и фирмата е на друг адрес. Ако беше талона по името на човека, без да има на него номер на автомобила, та да го сложиш на автомобила с който си в момента става, ама не е така.
За Ваше удобство "От 1 октомври в почивните дни синята зона работи от 8.30 до 18 часа, а не до 14 ч., както преди."
Нова безумна идея на общината как да ограничи преминаването на автомобили през центъра - като основните булеварди се стеснят до една лента за движение, а отгоре върху подлезите се начертаят пешеходни пътеки. Така транзитно преминаващите автомобили ще бъдат принудени да заобикалят центъра. Умно А?
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към На лафче