Mercedes-Benz Sprinter 311CDI мнения

За хората, пътищата и автомобилите

Mercedes-Benz Sprinter 311CDI мнения

Мнениеот galingos » Пон Фев 06, 2023 10:52 am

Моля за мненията Ви относно Mercedes-Benz Sprinter 311CDI 2002 година с автоматична скоростна кутия. Трябва ми да нося дини от нивата до мястото за продажба около 20тина километра.
galingos
Зяпач
Зяпач

Re: Mercedes-Benz Sprinter 311CDI мнения

Мнениеот kamen » Пон Фев 06, 2023 7:28 pm

Ъъъ,не че нещо,ама Транзит от по-старите няма ли да е по-добре?
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Фев 06, 2023 7:32 pm

Нямам лично опит с такъв конкретно, но няколко са нещата които знам от собственици и меаници: Автоматика за буса работи ама въобще не е удачен вариант!
Особено предвид че вероятно буса ще е някой посран от каране. Следващото на мерцедес са инжекторите. Уви, и от по-малките мотори и до големите инжекторите си заминават бързо. А разтрака ли се един, сменяш всички. Може един по един, но ще плащаш през няколко месеца за едно и също. Има и едни пластмасови Т-етки които управляват вакумите на турбото и става голяма веселба като се спука някоя да я намериш бързо.
Ако е от старите оригинални обратки от дюзите, те са пластмасови и на всяка цена трябва да се заменят с новия сет бронзови. А! И ръждясва доста и бързо като опел или форд транзит :biggrin:
Със същия успех ще ти свърши работа пежо бокстер / фиат дукато / рено трафик и т.н.... Всичко това го казвам без да съм видял буса. Има малко шанс и да е читав. Но ако е от БГ, нов внос.. шанса да е над 600 -800 000км е много голям..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Пон Фев 06, 2023 8:25 pm

С други думи, бягай през девет села в десето с този автомобил. Доколкото знам, за предни амортесьори се сваля таблото ?
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот longgo » Вто Фев 07, 2023 6:24 pm

Провай с алтернатора на туарег V10 дизелак.. ама ме съмнява у сирополандия да имате такива..
Колкото до въпроса на питащия, може да си потърси Фолсваген Крафтер. То си е почти същият бок..така де бус, отдолу. Само значките други
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Обща дискусия