Switch to full style
За хората, пътищата и автомобилите
Добави отговор

Инфраструктурни проекти

Сря Авг 04, 2021 7:33 pm

Правителството на САЩ е на път да одобри бюджет от 1 трилион долара за "инфраструктурни подобрения". Както обикновено тези сметки включват една камара глупости, които нямат нищо общо със заглавието на закона, на принципа че покрай сухото гори суровото.

Един от новите елементи в този бюджет е добавянето на задължителни елементи в новите коли, които да "повишават сигурността" - не е това, което си мислите. Големите мозъци са решили да добавят камери в колите, които да разпознават дали водача е пиян на базата на движение на очите и други признаци.

С други думи, поредният опит за следене:

Infrastructure Bill Mandates Drunk-Driver Detectors For New Cars

Re: Инфраструктурни проекти

Сря Авг 04, 2021 7:36 pm

Забравих да добавя, че камери ще има и за следене на задните седалки, за "сигурността на децата".

Сря Авг 04, 2021 8:51 pm

А за сексуални посегателства ще следят ли?

Сря Авг 04, 2021 11:48 pm

Dragonfly написа:А за сексуални посегателства ще следят ли?

Кой ще ги спре?

Пет Авг 06, 2021 10:29 pm

Сааб имаше (не помня за кой пазар, но за американския или канадския със сигурност) дрегер до колана.
Духваш и ако колата разпознае че не си пил.. пали. Веднага ми мина през акъла дали ако духа друг( извинявам се, ама не съм виновен че имате мръсно опдсъзнание.. :biggrin:) какво ще попречи колата да потегли с нетрезвия си собственик..?
Според тия нови правила, да разбирам ли че да влезеш в колата надрусан с 0,45 патлак е ок.. ама камерите ще следят за.. пияни? Което поставя друга лека въпросителна - ТЕСЛА изцяло се отказа от лидар системите за сметка на камери. Разбира се, вяка кола събира и изпраща телеметрия както масиви от данни към сървърите на компанията с цел подобряване на автопилота. Или това е което те казват. Преди телефоните събираха данни скрито естествено за подобряване на услугата, докато после лъснаха други подробности. Първо за Андроид и Епъл след това за НСА и това което Сноудън изкара от части на показ..
Въпреки че съм като луд фен на новите технологии и подобрения, странно но вече лекичко съм скептичен към тия неща "за ваша безопасност и удобство.." :pardon:

Съб Авг 07, 2021 12:03 am

longgo написа:...Въпреки че съм като луд фен на новите технологии и подобрения, странно но вече лекичко съм скептичен към тия неща "за ваша безопасност и удобство.." :pardon:

Мда, както е казал Клайв С. Луис
Of all tyrannies, a tyranny sincerely exercised for the good of its victims may be the most oppressive.

От всички тирании тази, искрено упражнявана за доброто на жертвите си, е може би най-потискащата.

Съб Авг 07, 2021 9:17 pm

2022 Outback е почти там. Разпознава четири нива на задрямалост. Отделно от всички други функции. Миналата седмица карах една в задръстване. Само за миг нещо си погледнах в ‘калеврите’, пода, и веднага ми изкара предупреждение keep an eye on the road.

Съб Авг 07, 2021 9:36 pm

Nikolashka написа:2022 Outback е почти там. Разпознава четири нива на задрямалост. Отделно от всички други функции. Миналата седмица карах една в задръстване. Само за миг нещо си погледнах в ‘калеврите’, пода, и веднага ми изкара предупреждение keep an eye on the road.

Радвам се да те видя насам!

:drinks:

Нед Авг 08, 2021 4:55 pm

Nikolashka написа:2022 Outback е почти там. Разпознава четири нива на задрямалост. Отделно от всички други функции. Миналата седмица карах една в задръстване. Само за миг нещо си погледнах в ‘калеврите’, пода, и веднага ми изкара предупреждение keep an eye on the road.

Мастер, радвам се, че си жив и здрав, не гледай в калеврите, а в пазвите на мацките!
Добави отговор