Teма за оплакване

За хората, пътищата и автомобилите

Teма за оплакване

Мнениеот Nikolashka » Чет Дек 08, 2016 3:48 am

Гледам, всеки е щастлив, зарадван с нещо, похвали се с нещо....... Не може да бъде да няма някакви оплаквания, обаче ?
Който желае да вземе да си се оплаче тук от каквото не е щастлив. Неща, свързани с автомобилите.

Примерно, напоследък аз изобщо не съм щастлив с развитието на технологиите за светлини на колите. То вече взе да си няма никакво значение на дълги ли кара, на къси ли кара. Извадил ти е очите, като стой, та гледай. Ако не си в контрол, да внимаваш за самия себе си, да имаш милост към себе си, да гледаш напред в дясно, и да не се заглеждаш в ляво, за два часа нощно каране може и да си завършиш при доктор. Няма никакво значение и реглажа на светлините.

Второ , тръгнал да излиза от магистрала, трафика 'броня до броня', 'на първа без газ', в детелината сме и ще отнеме 10 минути да се влеем в новата права посока....... той ми стои на мигач, който е толкова силен, че ми пробива директно мозъка на всяко мигане. Абе, цървуле, разбрах ти намеренията, разбрах, накъде си тръгнал, вземи и изключи мигача, че  утре ще съм сякаш съм заварявал на електрожен цяла нощ (без маска).

:punish:
Аватар
Nikolashka
екип

Re: Teма за оплакване

Мнениеот Лев4о » Чет Дек 08, 2016 8:51 am

Да, и аз съм съгласен с проблема със светлините. Тук в Бг е още по-зле. Който не е пожелал той не се е накичил с китайски ксенони. И като се люлеят по българските неравни пътища тези ми ти лилави и суросинкяви ксенони, да не си срещу тях. А има и такива шофьори, които де що има фар и крушка - са включени. Всички фарове за мъгла, предни и задни , зиме и лете светят и като караш зад него не можеш да разбереш спирачката ли натиска или това му е задния фар за мъгла. И много ми е странно сега като почна по-рано да се стъмня и в 17 ч. вече е тъмно, няколко пъти виждам автомобили на които от пред нищо не свети - нито фар, нито габарит, а като ме изпреварят, отзад габаритите им светят. Що за повреда ще е това, освен изгорели крушки, ама чак всички до една отпред да са изгорели нещо не ми се вярва.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Дек 08, 2016 11:49 am

А мен ме дразни начинът на предлагане на нови автомобили, понеже се оглеждам за покупка на нови служебни автомобили. Аз от гледна точка на купувач си представям нещата по два начина:
1. отивам в магазина, гледам какво има и ако харесам нещо го купувам.
2. отивам в магазина или влизам в сайта, имам един списък с опции, избирам каквото ми трябва от този списък, казват ми цената, плащам и чакам да я доставят.

С какво обаче се сблъсквам?
Влизам в сайта на марка Х и намирам един конфигуратор и се почва - избери двигател, избери скоростна кутия, избери цвят, джанти, тапицерия и така хиляда неща и след това изпрати запитване и чакай отговор. След което ти затрупват пощата с хиляда предложения, ама защо не искаш това, то е супер, а ако вземеш онова ще получиш еди какво си и дори след като си им теглил майната продължават да ти пращат Непоискани предложения.
Или отивам в магазина на марка У и се почва нещо подобно: Искам заден парктроник - задния парктроник върви в пакет с електрическо отопление на задните седалки, чешалка за гърба и буркан кисели краставици. Ама аз не искам чешалка, искам само парктроника. Е не може, те са в комплект. А предния парктроник върви с ароматизатор на водата за чистачките и джанти 18 цола. Та тъй, ако искаш.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Чет Дек 08, 2016 8:52 pm

[quote="Nikolashka"]
---------- той ми стои на мигач, който е толкова силен, че ми пробива директно мозъка на всяко мигане.
[/quote]
Тук пък ги учат на светофар или задръстване да стоят на ръчна...главната причина стоповете да не заслепяват задния. Не, че го спазвам, но бих го приел само на тъмно за вярно донякъде.
Ако се счита, че е така, защо не задължат производителите всички задни светлини да си намаляват силата наполовина при стъмване, така или иначе всички съвременни коли имат датчик за "тъмно" заради автоматичното включване на фаровете (което за мен е глупост и не ползвам)
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Чет Дек 15, 2016 11:07 pm

Бе знам,че не е по темата,ама ако не я разводним,няма да сме си ние ;)
За какво става дума-разглеждам си аз един календар с ретро коли и виждам,че на едната снимка има Татра57 с катинар на съвсем неочаквано място...Ъ? :scratch:Няколко човека не успяхме да решим за чий е този явно китайски катинар,боднат там.
Прикачени файлове
WP_20161215_07_57_31_Pro.jpg
WP_20161215_07_57_42_Pro.jpg
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Пет Дек 16, 2016 12:14 am

Погледнах го как изглежда това автомобил, вероятно е ключалката на капака. Предният капак е цялото нещо с все калници и престилка, там долу има ухо с отвор така че да може да се вкарва заключващо лостче. Вероятно са заменили лостчето с катинар.
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пет Дек 16, 2016 7:55 am

И аз подкрепям отговора на Пачо.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Яну 16, 2017 8:57 am

Лев4о написа:А мен ме дразни начинът на предлагане на нови автомобили, понеже се оглеждам за покупка на нови служебни автомобили.

Аз пък оглеждам за покупка на нови компютри и вече съм бесен.
Интел нямат конкутенция за последните 6-7 години и си показаха рогата. Два процесора, единият към 30% по-слаб, обаче само понеже може да се върже към дънна платка с два процесора, и цената му скача с 500 долара. Освен това не можеш да го намериш! Предлагат го на почти два пъти по-висока цена. Грубо, правилото е, два процесора с еднакви възможности, ако единият може да "говори" с втори процесор на същата дънна платка - цената е с 1000-1200 долара нагоре.

Значи, за да вземеш компютър с два процесора трябва да платиш над 2000 долара само за това, че двата процесора могат да си говорят. А това въобще не е скъпа екстра, поне не беше преди 6-7 години, тогава беше в рамките на 150 долара (ползва се QPI протокол и останалата "цена" се плаща от чипсета и дънната платка). Ползвам такива процесори (xeon) от 2009, и цената на целия процесор ми беше под 400 долара. Сега братче ми искат по 2600 долара на процесор ?!?!?! Една работна станция ми излиза над 8000 долара, а мен ми трябват 6-7.

Викам, добре, ще вземам с един процесор. Е правя струвам, под 5000 долара не мога да сляза. Егати главорезите! Решавам да си ги сглобя, все ще спестя 10-тина хиляди от това. Да ама не. Единственото дъно което намерих с нужния ми чипсет и отговаря на претенциите ми е на фуджицу, а тук при мен това се не продава по магазините. Имали били дистрибутор, дадоха ми контакт. Обаждам се, така и така, е това дъно искам да купя десетина бройки ... е ми вика оня, няма проблеми, по 3 бона на дъно :shok: Били индустриални тия дъна, затова така ... абе нашия, ми аз ще си взема дъно директно от Леново с все 128ГБ РАМ за тия пари бре, те също са с полимерни кондензатори!

Та така, на оплакване ми е. Ще се пише на наште за пари.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пон Яну 16, 2017 12:27 pm

Пич - Пач, ти пишеш за някакви космически технологии явно. ;)
Разбирам, че нещата са несъвместими, но само да споделя - преди 2 - 3 години сменихме работните станции с нови, нова технология. Процесорите са по-бързи от на старите деск-топи. Вътрешната памет е SSD. И цената беше около 800 лева бройката. Вярно, че всичко се качва на сървърите. Размера е приблизително като половин лап топ.
Става въпрос за кутията на гърба на монитора.

Опитах се да прикача снимка, но неуспешно. Моля да ме извините, но опитите продължават.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Яну 16, 2017 5:50 pm

към ПАЧО: Ти да не правиш симулации на ядрен синтез в релано време, че гониш такива космически неща? :scratch:
Дъно като дъно, например това: https://www.asus.com/Commercial-Servers ... fications/ - подържа си до 512 че и нагоре рам.
И от ибей: http://www.ebay.com/itm/282078096397 , но предполагам отдавна си гледал и претеглял кое и какво..
Хрумна ми, нямам ли как като дириш такава изчислителна мощ, да се вържат няколко компа от по-старите сървъри в клъстър и да обработват задачата която трябва. По едно време имаше някаква идея да могат дори плейстейшъни на различни геолокации да могат да се закачат една за друга и да смятат. ПО спомен 3Д макса имаше такива опции пък какво остава за това което явно ти ползваш.
А за интел, отдавна цената им надхвърля това което се очаква. Гледах цени на i7 и направо се отказах и си кретам с C2D quad-че 9660
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Яну 17, 2017 3:11 am

Към Левчо - твоите нужди предполагам могат да бъдат обслужени от терминали (thin client) за каквито цели дори моята най-стара машина ще е безсмислено мощна да се ползва. Предполагам, че графичните изисквания на ютубе са по-високи отколкото изискванията на приложенията които ползват хората ти. Не е коректно от моя страна да говоря без да ти знам нуждите, само предполагам че софтуерът който ползват служителите ти е нещо в табличен вид което прави заявки към сървър. Това може да се осъществи с най-евтиния процесор, 4ГБ РАМ и вградения в CPU-то графичен процесор.

В моя случай трябва да се направи компромис между оптималния режим на отделните компоненти на софтуерен пакет, като всеки компонент има изисквания противоречащи на изискванията на друг компонент в пакета. Звучи объркано, ще дам пример:

Всички приложения изискват много рам, абсолютният ми минимум е 64ГБ, целя се в 128ГБ.
Трябва ми диск поне 1ТБ поради естеството на работата. Всички приложения имат много високи изисквания към диска, желателно NVMe диск (1.2TB - 900 долара)
Трябва ми втори диск за swap (paging file). Той трябва да е поне 2x размера на РАМ-а, слагам го 400ГБ NVMe диск което са 300+ долара
Трябва ми бекъп диск който е евтиния, няма 200 долара.

Трите най-ползвани компонента от тоя пакет са Navisworks, Revit, и AutoCAD MEP (да не се бърка с обикновения AutoCAD).

Navisworks
Изисквания към графична карта - високи, в рамките на 800 долара
Програмата е е multithreaded и иска колкото се може повече ядра от процесора, не се интересува много от тактовата му честота.

Revit
Има умерени изисквания към графичната карта, може да се мине с карта за 400 долара.
Multithreaded и иска колкото се може повече ядра от процесора.

AutoCAD MEP
Изисквания към графична карта - много високи, в рамките на 1700 долара
Single-threaded програма, иска колкото се може по-висока тактова честота от процесора и колкото се може по-малко ядра.

Както се вижда, изискванията на AutoCAD MEP към процесора са противоположни на изискванията на другите две програми. Хем ми трябват много ядра, хем ми трябва висока тактова честота, а принципът е - повече ядра, по-ниска тактова честота. При машина с два процесора, компромисен вариант за мен е Intel Xeon E5-2637 v4 който се намира за над 1200 долара (това по две за един компютър). И въпреки че сумарно ще имам процесори на една станция за 2400 долара, тая станция ще е по-слаба за AutoCAD MEP от станция с един процесор за 700 долара (Xeon E5-1650 v4). Обаче пък за другите две програми (Navisworks и Revit) станцията с два процесора ще е несравнимо по-добра. Поради такива технически предизвикателства съм принуден да имам много и все "специални" претенции към машините, щото трябва да гледам да държа всички приложения сравнително щастливи.

Към Лонгго:
Това дъно на Асус е почти ОК, аз търсех дъно за един процесор щото ако взема два които да са такива че и AutoCAD MEP да е щастлив с тях, това са над 4000 долара само за двата процесора (E5-2667V4). Таванът ми е под 5000 долара на машина. Повечето дъна за един процесор с чипсет C612 поддържащи буферирана ECC памет на моя пазар са калпави, затова се спрях на Фуджитсу-то.

Моите хора са географски разхвърляни, само аз съм в офис, другите по къщите си. Не става да имам компютинг център който да поема товара на клиентски компютри, а и честно, поддръжката на такова нещо е извън моите възможности. Освен това, след като говориш за 3Д Мах, вероятно имаш предвид рендериране. Аз такова не правя, то може да се аутсорсне в облака и е по-евтино отколкото да правя ферма за рендер. На мен ми трябва реал тайм перформанс, като кликнеш да няма миг замисляне.

Извинявам се за дългия постинг, но никой не ще да ми слуша мрънканията, пък тук темата е за това :)
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Вто Яну 17, 2017 3:46 am

Aз нямам ваште проблеми, братяа. Споделих с един човек, че компютъра май ми е бавен и след една седмица си получих нов компютър. Още не съм го и включил. We are talking free (of charge).
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот Лев4о » Вто Яну 17, 2017 8:02 am

Здрасти Пачо, ясно е, че нещата са несъпоставими и несъотносими. Аз се включвам колкото лаф да става. А ти пиши спокойно, тук има хора, които разбират и ако не помощ, поне съчувствие ще получиш.
:good:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Яну 17, 2017 9:17 am

към Пачо:
Преди години,когато игрите започнаха да стават по гигабайт, едни разработчици пуснаха 3D shooter само едно ниво но се хващаше на 1.44" дискета.Идеята ми е,че ако програмата ако е пипната то ще използва ресурсите на макс.Ако ще и javascript да е но лошо написан може тоя двуядрения да забие.
Например след като ти искат зверска видеокарта, то къв е проблема нещо в SLI режим? Сега има геймърски карти с ддр5 които могат да смятат дори биткойн алгоритми без проблем,та две такива би трябвало да се справят с тия твоите програми.
Тук ми намирисва на Nvidia case,или имаше някаква игра която правеше макс производителност само с най-скъпия модел на неВидя.Гадовете сложили код в играта и ако е тя,работи.Ако не е,добавят безмислени аритметики само да товарят..
А за swap-a, първо защо не ssd right array и защо всъщност ти е.Не са ли windows базирани тия програми?
Въобще много странни изисквания..дано намериш което искаш.
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Яну 17, 2017 11:11 am

longgo написа:към Пачо:
Тук ми намирисва на Nvidia case,или имаше някаква игра която правеше макс производителност само с най-скъпия модел на неВидя.Гадовете сложили код в играта и ако е тя,работи.Ако не е,добавят безмислени аритметики само да товарят..

Тук си много близо. Картите които ползвам са със сертифицирани драйвери от Аутодеск. За да ползваш максимумът от програмата и видеокартата, трябва да ползваш сертифицирания драйвер, иначе започват да ти излизат едни прозорци за несертифицирани драйвери и нерядко крашват програмите за което нямам обяснение. По тази причина трябва да купувам видеокарта която е два пъти по-скъпа от nvidia titan x, а е по-слаба от нея (quadro P5000).
longgo написа:А за swap-a, първо защо не ssd right array и защо всъщност ти е.Не са ли windows базирани тия програми?
Въобще много странни изисквания..дано намериш което искаш.

По две причини.

Първо, бягам от РАЙД като дявол от тамян, за всичката ми близо 20-годишна практика с райд съм имал само проблеми. Винаги. Всъщност, нямам РАЙД който да е изкарал 3 години без дефект. Говоря стабилност и надеждност. Приятел е ИТ мениджър на медикал рисърч компания и той казва - ако си РАЙД, сменяш дисковете на 18 месеца без значение какво показват на тестовете и какво им пише в SMART-a. Инак си удавник. Аз не мога да се занимавам с това, само реимиджинга на машините ше ми отнеме 3 дена, отделно средствата. Отделно и по едно 300-600 долара за надежден РАЙД контролер.
За последен път през живота си инсталирах RAID през пролетта на 2014 на сървър в Дубай. С дъно интел, контролер интел, дискове на WD индустриални с 5 години гаранция. През лятото на 2016 оправях мазалото което се получи през скайпа след като писането по мейла на километрични инструкции на тамошните индийци не помогна. Заклел съм се повече никога да не се докосвам до RAID. Може да съм богът на раид катастрофите (по Дъглас Адамс).

Второ, няма SATA RAID който да стъпи на малкия пръст на NVMe диск. Разбираш, SATA RAID си ползва интерфейсен протокол разработен за магнитни дискове, тоя протокол има огромен и безсмислен овърхед при работа с SSD носители. Затова размишленията ми са - SATA само за бекъп.

A не искам да деактивирам paging file защото системата става по-неефективна и конкретно в нашите условия на ползване създава предпоставка за сериозно намаляне на производителността и и потенциално за крашове.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Следваща

Назад към Обща дискусия