Кой с какво олекна напоследък?

За хората, пътищата и автомобилите

Re: Кой с какво олекна напоследък?

Мнениеот longgo » Вто Дек 17, 2019 6:46 pm

И тъй... тръгвам си петък късния следобед след работа за дома като обещах да закарам един познат събота сутрин до столицата.
И как си джиткам с трафика тия пред мен скочиха на спирачките, скачам и аз. :biggrin: И те като тръгнаха, тръгвам и аз ама колата върви странно. Зор ускорява, разхода по борд компютър се вдигна, чуквам спирачка и взе да люлее, под 70 взе да тресе осезаемо отпред.. Брех, спуках гума викам си или цъфна някоя цицина.. :punish:
И на първата отбивка варууум. И спирам. Слизам, обикалям колата ама от зад напред. Ми няма мека гума, няма спукана, и като стигнах го шофьорска предна и ме лъхна на феродо...
За тези който не знаят, и на този модел С5 ръчната е на предните колелета. И има тенденция да задъжржа заради ръждясване на жилата. Да, ама аз тях смених почти на 3-тата седмица от покупка на колата с тази презумция. Бях взел и нови предни накладки Феродо от новата серия,да видим дали съм сбъркал че обикновено само текстар купувам и съм много доволен. Та накладките викам догодина да сменя. Дисковете имаха много малък ръб и бяха гладки.. Та.. в общи линии се оказа, че заех от приятел кола да свърша работа и след като се върнах, свалих апарата и се оказа, че на моменти се прибира леко (като навиваш буталото, на моменти заяда и иска много сила да го навиеш. З
За да го разглобиш от към ръчната, иска петостен бит(камък) Имам го, но кален и съответно външния му диаметур не влиза в това гнездо. А нямам под ръка шмиртгел, или достъп до струг/фреза точно събота.
За щастие рециклиран апарат имаше в един магазин за части и инструменти та стиснах очи и.. го взех, барабар едни нови дискове бош. И без това се оказа на втория диск отзад бе с деруги и канали и тоя опечения щом бе започнал и да тресе.. майната му..
break-1.jpg

break-2.jpg

break-3.jpg

break-4.jpg

break-5.jpg

break-6.jpg

та олекнах с едни 170е и доста нерви да правя спирачки в студа и влагата. Поне добре че нямаше вятър и сняг.. :unknw:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Сря Авг 26, 2020 5:11 pm

Като стана дума за олекване да се "похваля" и аз.

Когато купих Сонатата, едно от първите неща беше да сменя гумите и още при първото въртене се оказа, че имам проблем. На излизане от гумаджийницата започна едно чукане в предно дясно колело - веднага кръгом и обратно на майстора - оказа се, че джантите са толкова дисбалансирани, че тази, която е завъртяна в предна лява позиция задира с оловото в спирачния апарат. Казах на майстора да върне гумите обратно където с били и така ги карах до сега (без да ги въртя).

Сега като стана време за нови гуми бях твърдо решил да си купя и джанти. Поръчах всичко от tirerack.com и миналия петък ми ги доставиха.
4 джанти
4 гуми
монтаж с преместване на сензори за налягане от старите плюс нови вентили
баланс
инсталация
реглаж
Всичко излезе малко на хиляда долара, сега очаквам един рибейт за $75 (ако не се лъжа).
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Нед Окт 04, 2020 3:25 pm

M12-angle-nutbuster.jpg

И тъй.. , не че бе належащо но тук ги пуснаха на много добра цена. Плюс магазина от който и преди съм купувал ми бе дал купон та айде... :biggrin:
Това е нов модел и точно такова каквото чаках от бая време. 300Нм обявени на книга но реални към 250-60Нм ударно. Например на мерцедес W211 може да се развие спокойно шайбата на коляновия вал без да сваляш радиатора. Бъркаш одма. Идеално е също така и за спирачки и за.. Ми за доста неща става. :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Нед Окт 04, 2020 5:05 pm

longgo написа:И тъй.. , не че бе належащо но тук ги пуснаха на много добра цена. Плюс магазина от който и преди съм купувал ми бе дал купон та айде... :biggrin:
Това е нов модел и точно такова каквото чаках от бая време. 300Нм обявени на книга но реални към 250-60Нм ударно. Например на мерцедес W211 може да се развие спокойно шайбата на коляновия вал без да сваляш радиатора. Бъркаш одма. Идеално е също така и за спирачки и за.. Ми за доста неща става. :biggrin:

Ами честито, със здраве да си го ползваш!
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Окт 06, 2020 8:08 pm

Мерси, и потвърждавам че работи доста добре. :thank2:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна