Градска кола за малко пари

За хората, пътищата и автомобилите

Градска кола за малко пари

Мнениеот SnezhyVanova » Чет Сеп 10, 2020 12:26 am

Здравейте,
Искам да си купя кола, за която да возя децата из града - училище, уроци, игри, ала бала. Семейната ни кола през деня е заета от мъжа ми и за това си търся кола за мен, която ще карам само градско. Бюджета ми е 2000лв. От него се разбира, че не търся нещо претенциозно, само да ми върши работа. Много се чудя между няколко модела и понеже не искам избора ми е да формиран само върху външния им вид, реших да събера мнения за тях. Търсих информация по форумите и от познати, които ги карат за всяка по отделно. Но все пак ми се искаш да събера на едно място информацията и да ги сравня заедно.
Та, ако имате мнение или сте карали някоя от следните коли, моля да го споделите. Знам, че за 2000лв горе-долу е все тая какво точно ще взема, но все пак, нека направя информиран избор Simple Smile

1. VW New Beetle 2000г (ама май много гори)

2. Mazda 3 2006-2008г (ама имали проблем с ръждата)

3. Nissan Micra 2003г (скъпа поддръжка може би и май не е много икономична)

4. Citroen C3 2005г (за сега май ми е фаворит)

5. Chavrolet Matiz 2009г (много слабичко?)

6. Ford Fiesta 2008 (бил много икономичен)

7. Suzuki Ignis 2004 (за него нищо не знам)

Приемам и препоръки.
SnezhyVanova
Зяпач
Зяпач

Re: Градска кола за малко пари

Мнениеот Kibik » Чет Сеп 10, 2020 8:49 am

За нито една нямам впечатления, но многократно съм споменавал за най-надеждната кола, която съм имал някога (вероятно няма да имам), 4г без похарчено и пени, освен консумативи- Нисан Микра, но предишният модел (до 2001), която е една от най-грозните за мен, но някои я харесват. За следващия модел (след 2001) казват, че не са толкова добри.
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Пет Сеп 11, 2020 1:57 pm

От изброените:
Фиеста
Ситроен
Приемаш ли предложения?Погледни Рено Клио и Фолксваген Поло/Шкода Фабия/Сеат(не му помня името)-тези се различават само по външен вид.
Доколкото знам Фабия с малък двигател гори много,така че гледай повече към 1,4 и нагоре.Не вярвам да ти изскочи 1,9SDI,щото хората си ги кътат.Предполагам,че с Полото и Сеата нещата стоят по същия начин.
Успех!
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пет Сеп 11, 2020 2:43 pm

Нямам лични впечатления от този клас автомобили, в смисъл, че не съм карал и притежавал такива.
Но мои колеги имат фордове, в т. ч. и фокус и са много доволни.
Също така Нисан Микра бяха много здрави (предишното поколение).
Рено Клио са по-скъпи за поддръжка от Поло.
Успех в търсенето.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот батваню » Пет Сеп 11, 2020 4:41 pm

На Тойота ярис около 2000 г. с 1.0 литров двигател се возим по работа от доста години. Това нещо е неубиваемо. Погреба едно Поло вече. :) Изключително еластичен и икономичен двигател, с верига. Досега единствени проблеми с колата, за които знам са един привод на централното заключване и наскоро смениха алтернатор.
Последна промяна батваню на Пет Сеп 11, 2020 4:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
батваню
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Сеп 11, 2020 4:42 pm

SnezhyVanova написа:Бюджета ми е 2000лв. От него се разбира, че не търся нещо претенциозно

Аз пък честно казано нямам идея дали кола за 1000 евро ще може да е след 2005-та и да става за нещо.
Ако ще е в мака сума то класът поне е уцелен.Бих добавил и Хонда Джаз 1.3 и Тойота яарис 1.3 но както написах - за 1000е кола няма как да е всичко което се търси.

Ако ще е целта икономията, мисля си ще трябва да се посвалят годините назад. Например 2000-2005:та

1. VW New Beetle 2000г (ама май много гори) - всичко зависи колата с какъв двигател ще е. Според мен това е пълна недомислица. Тясно, скъпо и като цяло това е базирано на голф. Тогава защо не се потърси по-стар голф с умерени километри и 1.6 бензин. Същият проблем е и с форд Ка. Осакатена фиеста.

2. Mazda 3 2006-2008г (ама имали проблем с ръждата) - имат. И те и нисан. Но нисан имат една идея по-здраво направени автомобили. Не, че мазда са лоши. Напротив. Приятно като интериор и мотора ще носи колата като не харчи много. Въпреки това, ще иска много обикаляне и голяма доза шанс да се се докопа такава от Италия например.. Ако не друго поне купето ще е читаво

3. Nissan Micra 2003г (скъпа поддръжка може би и май не е много икономична) - ако е бензин.. зависи какво се очавкава. Иначе е относително точното автомобилче за целта

4. Citroen C3 2005г (за сега май ми е фаворит) - с 1.4 мотор не са кой знае колко икономични. 1.4 дизел.. с тия 75кс са повече наказание. 1.6 е по-удачно ако се намери с такъв. Но имат слаби места а и те имат кусури с тоци и тук там ръжда

5. Chavrolet Matiz 2009г (много слабичко?) - не малко а много слабо. Ако има климатик е жив труп.А и е мега тясна.

6. Ford Fiesta 2008 (бил много икономичен) - бил.. кой? 1.0 / 1.2 / 1,4 / 1.6 ... фиеста ST? А и малко чудно ще е що за кола ще е 2008ма за 2 бона..

7. Suzuki Ignis 2004 (за него нищо не знам) - вероятно ще е се с европейски мотор. Нпример дизелите им и на сувчетата са от Пежо Ситроен.
Иначе, симпатичен и вероятно не много проблематичен

аз бих добавил: Хюндай Гетц 1.3, Рено Клио 1.4 и Поло но поне 1.6 ако ще е бензин. Също така, ако и да са вече стари например Сироен Саксо / Пежо 104 със 1.4-75кс мотора бензин. Пежо 307 не е малка но е доста просторно автомобилче.
Аз бих огледал така: поло > хюндай > клио > фабиа > ц3 > ... И обезателно оглеждане на колата от някой който разбира преди покупката за да са по-малко проблемите или поне изненадите сед това. Ако обявената сума е това само за колата, то едно на ум за обслужване - ремъци, масла, ролки, евентуално може би акумулатор и примерно гуми.. Последното не е задължително но все пак. А ако ще се возят деца вътре аз поне ще си взема ставащи а не да пердаша с галошите

Успех :drinks:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Сеп 12, 2020 10:25 pm

Тук две жени работнички в съседна фирма от две години идват на работа с по един VW Polo, но не съм се интересувал с какви двигатели са. Едното е бензин и е газифицирано. Знам, защото веднъж още с транзитните номера и стар акумулатор го бутах да запали. :) После не са ме търсили за помощ. Загледах ги, защото в съвременния софийски трафик и места за паркиране, такова автомобилче е много добро за ежедневно возене на 1-2 възрастни и дете (примерно).
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пон Сеп 14, 2020 6:45 am

Здравей Снежи,
понеже мненията са разнопосочни и така трябва да бъде, тъй като всеки коментира на базата на своят опит, моето мнение е да си дадеш сметка за какво ще ползваш автомобила. Ти си написала деца, училище, градски автомобил, втори автомобил в семейството и т.н. На тази база на теб не ти трябва малък автомобил като Матис например, тъй като няма да вместиш вътре деца, столчета, покупки и т.н. От друга страна прецени дали ти трябва автомобил с 2 или с 4 врати. Ако децата са малки и палави, нормално е да не искаш автомобил с 4 врати, за да не изпадне някое в движение. От друга страна разхода на гориво не трябва да те вълнува. При такъв автомобил пробега е от порядъка на 200 - 300 км. на месец. За този пробег дали ще даваш 5 лева повече или по-малко за гориво, това не е критерий. Също педлагам да забравиш за автомобил с газова уредба по много от горните причини.
Успех.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Пон Сеп 14, 2020 9:58 am

Подкрепям мнението на Левчо и добавям-по възможност избягвай японските и корейските.Знаеш вече за Маздите,че гният.Това засяга почти всички азиатски коли.Моята Мазда не беше шупнала,когато я купувах,но все пак още същото лято я намазах с ръждопреобразувател и антикорозионно покритие...Всъщност закрепих нещата за около 2 години.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Пон Сеп 14, 2020 10:59 am

kamen написа:Подкрепям мнението на Левчо и добавям-по възможност избягвай японските и корейските.Знаеш вече за Маздите,че гният.

За Маздите се знае, но за други японски не... Имал съм нисан, тойота, хонда, няма такова нещо..., вярно, че не ги задържам повече от 2-4г... :)
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Пон Сеп 14, 2020 12:52 pm

Ами Мицубиши Спейс стар,два Нисана Примера-различни години,един Сивик един Акорд,Шеви Матрикс и 2 Авео,1 Корола и няколко Мазди(с моята)-това съм виждал горе-долу през последната година за кърпене при съседа.Знам ги,защото познавам хората.Всъщност Матрикса наскоро го продадоха с пробит преден мост,близо до мястото,където беше кърпен миналата зима.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Обща дискусия