Кой с какво олекна напоследък?

За хората, пътищата и автомобилите

Re: Кой с какво олекна напоследък?

Мнениеот TheSaint » Чет Мар 28, 2019 10:28 am

Лев4о написа:... Като говорим за дизайн, то и Фиат Мултипла си има фенове и клиенти.

Аз много бъзиках жената с първото поколение на Мултиплата и да ви кажа честно, то грозно горзно, че чак симпатично и съм сигурен - практично (ако не друго никой не би го крал...)! Ако имаше автоматици и тя се беше навила, току сме се заимали... , но тя нещя и да чуе...

Е, сега имаме Пикасо, което също е леко странно изглеждащо... :tease:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Чет Мар 28, 2019 12:42 pm

Лично на мен в Мултиплата ми харесва богатото остъкляване и горе-долу обозримите габарити.Имам предвид,че с тази права задница май няма нужда от датчици отзад.Пък за таблото... :scratch: Еми има си пътници за всеки влак.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Мар 28, 2019 9:21 pm

kamen написа:Лично на мен в Мултиплата ми харесва богатото остъкляване и горе-долу обозримите габарити.Имам предвид,че с тази права задница май няма нужда от датчици отзад.Пък за таблото... :scratch: Еми има си пътници за всеки влак.

Една от малкото индивидуални коли последните десетилетия!
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Май 02, 2019 8:47 am

Отдавна не съм се жалвал в тази тема, но дойде и това време. Иде лято и след зимния сън автомобилите трябва да се подготвят за сезона и за предстоящи пътувания.
Един автомобил - гумите му са произведени през 2007 г. Пробегът им е малък, но са започнали да се напукват, та сега имаме 4 нови гуми. Акумулаторът работи нормално, но автомобила го имаме от 6 години, акумулатора дойде с него - та сега имаме и нов акумулатор. Синът ми незнайно защо реши, че стартера върти по-бавно, та купихме и един нов стартер. При оглеждане на двигателя видяхме и омасляване от помпите за високо налягане - те са две. Съответно два ремонтни комплекта плюс специализиран инструмент за този ремонт. А помпите са за маслото на хидравличното окачване и на спирачките. Ремонт на модула за дневните светлини. Ремонт на антената на радиото - влизала е вода през нея и покрай нея, та имаше малко ръжда, наложи се чистене на ръждата и боядисване, за щастие само от вътрешната страна на заден ляв калник, където от вън не се вижда. Нов СД чеинджър, който може да чете и МР3 формат. Нови ремъци - външните. Смяна на масло и филтри. Възможно е и да съм пропуснал нещо.
:pardon:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Май 02, 2019 4:01 pm

Лев4о написа:...
Един автомобил - гумите му са произведени през 2007 г.
...

На DS-a, гумите били Мишелини, дот 2005 - баджанака казва, че са с хубав грайфер, доста мекички и не-напукани, но честно казано ще ме е страх да ги карам на дълго и със над 100+ км/ч...

Незнам дали знаете, но тези Мишелинки стуват около 220+ евро на ъгъл, правени са само за DS на времето с "специална" асиметрична шарка, ... та мин. 220 x 4 :megashock:

Това е Мишелина:
Изображение

Като се рових, попаднах на коментар на 1 тип, който каза, че минал 5000 км с такива гуми на 18 години! И ги сменил, не защото имал проблеми, а защото го било страх! :)

За сега не мисля да ги сменям, а ако ще ги сменям, вероятно ще да ида на китайски вариант - Classic Tyre е фирмата, копира мишелина доста добре. Около 80-90 евро парчето. :driving:
Та, така, извинявам се, че това не съвсем по темата - или да я прекръстим "Кой с какво ще олекне в бъдеще..." ;)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Май 11, 2019 5:27 pm

принципно заглавието е "..напоследък", но то моето не е от скоро а от къде няколко години но олекването е сигурно :biggrin:
Реших да направя малко инвентаризация, след като купих два ключа които мислех, че като повредих не съм взел и един торкс 70..та да не се повтаря тая работа.
Сега в телефона и пощата ми седи копие от описа но реших да пусна снимките ей тъй за спорта. Нали уж е с техническа насоченост.. :pardon:
Та това е малката ми филателия с която чат пат си помагам в хобито.. :biggrin: :drinks:

all_brackets.jpg

all_sets.jpg

all_tools.jpg

measuring_units.jpg

car_cables.jpg

cables_electric.jpg
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Съб Май 11, 2019 8:15 pm

Браво, получавам комплекс... и аз мислех, че имам инструменти :)
Много гаражи нямат такава колекция...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Май 11, 2019 9:57 pm

:biggrin: Хакер
:victory:
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Съб Юни 29, 2019 4:41 pm

То моето не е чак олекване,ама...
На два пъти карах Маздата в сервиз,за да чистят датчик на АБС-а на задно ляво колело.Обаче последният път човекът вика,че май трябва да отивам в сервиза на Мазда...Което вече говори за сериозна цифра.Ами реших този път да пооцапам ръчичките.Свалих датчика,като разбира се,моментално скъсах болтчето.Явно е чистен само отвътре.Минах с шкурка,почистих добре и зъбното колело,ама пак свети лампата.То ясно,че май нищо не съм направил,та затова навих една рапидка,че да държи датчика на място.Ама на другия ден-"Ура!Лампата не свети."И така вече повече от 500км.Добрее,ми сега с тази рапидка? :nea: Естествено,метчика,който ми трябва,не мога да го намеря.Че ха сега търси назаем и минаха още няколко дена.Днес най-накрая разпробих успешно,навих резба събрах си инструментите и НАМЕРИХ метчика точно където го бях търсил. :megashock:
Между другото,на връщане от морето,на около 15-тина километра от къщи ми се скъса ауспуха.Точно от заварката на тръбата към голямото гърне...Та намерих едно парче тръба,заварих към гърнето и нахлузих оригиналната тръба.Сега се чудя дали това намаляне на сечението не влияе на мощността...
Имам чувството,че от Мазда са разгледали внимателно как гният Опелите и са си казали-"Ние можем по-добре.":)Докато се ровех отдолу имах чувството,че са се стремили към създаването на водоразтворима кола.Екология,брат,домо аригато!
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Пон Юли 01, 2019 9:13 pm

Не знам каква екология е, но това, с което поливат снега зимно време, разгонва фамилиите на колите без значение на марката.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Вто Юли 02, 2019 3:24 pm

Бе де да знам-Ескорта си стои сравнително здрав,а се кара по същите пътища и на всичкото отгоре е 3 години по-стар. :scratch:
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Пет Юли 26, 2019 5:19 pm

Та нови приключения-на около 70км от къщи скъса генераторния ремък.Добре,че бях само на няколко километра от едно село,та успях да стигна до безопасна отбивка без да успея да я прегрея,защото и водната помпа е на същия ремък.И още по-добре,че имах резервен.Ама си изпогорих ръцете.И тъкмо свършвам,пристига едно момче и ме пита имам ли нужда от инструменти:)Днес дадох още 20лв.да си имам пак резервен.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Сеп 13, 2019 4:01 pm

Преди два дни.. тръгвам за работа.. и малко преди да стигна (работя на 30-35км) отпред някаква пара.. Ъ?! :megashock:
Отварям с подозрения за капачка на разширителен съд, евентуално водна помпа.. и цъфна те това:

markuch_1.jpg

Дясната половина вътре тръбата е със стоманен елемент, гарнитурки и т.н. Здраво! А тука.. лимбизе.. Тънкостенно

markuch_2.jpg

Долях вода и на магия докарах останалите към километър и малко.. След това побългарих пейзажа:

markuch_3.jpg
markuch_4.jpg

И така успешно два дни до днес. Та от днес съм с нов антифриз и два чисто нови оригинални маркуча.. 40 кинта единия.. :megashock: Надявам се поне 3-4г да изкарат, след като тия са правени 2004-2005 и до сега остискали. И пак, ако бе направено малко по-добре като например просто снаден маркуча към тръбите на парното със скоби а там където трябва да има пробка едно алуминиево тяло подобно на това което съм поставил с болтче и готово.. Докато не се пръсне маркуча.. няма да мръдне.. ама..
Та сега си мисля май на смяна на ремъка и водната помпа, така и така се точи водата по-добре и тези двата маркуча да се сменят.. или поне тоя с кривката.. :unknw:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Съб Сеп 14, 2019 1:24 pm

Карам си аз веднъж по "Данаил Николаев" към Сточна гара, времето мартенско, хладно, но ясно. В огледалото забелязвам лека мъглица да се завихря зад колата и се чудя прах ли вдигам или карам твърде бързо, та оставям конензационна следа :) На светофара всичко си дойде на мястото, като под капака започна да излиза обилно пара. Добре, че сервизът на Генчо беше съвсем наблизо. Тази прословута двуцевка се беше извадила.
Мен още ме е яд, че като сменях радиаторчето на парното, не сложих такова от Ауди - с твърди метални изводи и да елиминирам бързата кучка .... такова де - връзка. А и вероятно щеше да топли по-добре. Това, дето го сложихме, въобще не топли като оригиналното.

На С-5-тицата гледам, са се отказали от двуцевката май и всяко е поотделно.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Сеп 14, 2019 3:50 pm

да, два отделни са.И на лесно място. И радиаторчето мисля е по-добре направено. Но явно потребителите са отнесли теста на проблемните възли в предните модели, тях са пооправили и са създали нови проблеми.. Да има какво да си решават и за в бъдеще..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия