БОГИНЯТА намерена!

За хората, пътищата и автомобилите

Re: БОГИНЯТА намерена!

Мнениеот TheSaint » Сря Мар 20, 2019 11:26 pm

Kibik написа:...
Но спирачката беше с едно "кюфте" вместо педал... :)

Ако е така, наистина е била DS! :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Мар 21, 2019 3:39 pm

То кюфтето и сега го има, но му викат "биберон". Защото е по-мъничко и го натиска тласкача на класически педал. :)

Тук в София има двама братя в Горубляне, по-възрастни от мен, които познават тези модели добре. Аз ходя при тях за проверка на налягането и пълнене на сферите с азот. Та те са ми показвали резервна мембрана за сфера на DS, защото тогава сферите са били разглобяеми и е можело да се сменя спукана мембрана.
И още един стар автомонтьор, който работи при моя приятел Генчо. Имал е DS и ми е разказвал как в онези години се е налагало да "побългарява" някои неща. Например с хидравлични маркучи от "Ифа". От него знам, че практически цялата кола е на резбови сглобки, даже и предното стъкло.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Мар 21, 2019 4:09 pm

Dragonfly написа:То кюфтето и сега го има, но му викат "биберон". Защото е по-мъничко и го натиска тласкача на класически педал. :)

Тук в София има двама братя в Горубляне, по-възрастни от мен, които познават тези модели добре. Аз ходя при тях за проверка на налягането и пълнене на сферите с азот. Та те са ми показвали резервна мембрана за сфера на DS, защото тогава сферите са били разглобяеми и е можело да се сменя спукана мембрана.

И още един стар автомонтьор, който работи при моя приятел Генчо. Имал е DS и ми е разказвал как в онези години се е налагало да "побългарява" някои неща. Например с хидравлични маркучи от "Ифа". От него знам, че практически цялата кола е на резбови сглобки, даже и предното стъкло.

Благодаря Драгоне, ще съм ти признателен ако ми дадеш някакви контакти (на лични)...
То има време де, ама нали се вълнувам.

Тя беше в движение до Август 2020 в Холандия (на 2 годни е предгледа там на олдтаймери), но ми е притеснено дали все пак всичко ще й е наред.
Опитвам се сега да дам пълномощно на баджанака да я регистрира в КАТ - трябва да ходя до БГ послостовото в Претория.

2 неща ми притесняват най-много - реглажа на този тип скорости - на около 100.000 км се правел уж... (намерих подоробно описание на английски, но се загубих по средата ;) ) и D-Jetronic-a на Бош - баджанака я беше оставил да работи пред блока и каза, че мени обороти на празен ход и веднъж угаснала на бензин, на газ работела по-добре...

Аз принципно не държах да е инжекцион, защото четох, че може да ти отрови нервите, но така се получи...

Иначе да, изглежда се "разхвърля" лесно :) :
Изображение
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Съб Мар 23, 2019 12:12 am

Знаеш ли какво е усещането когато видиш комшийчето да яде сладолед на улицата зяпакки момите а ти си наказан да не излизаш? :rofl:

Абсолютно искренно - честито! В ръцете ти е един от шедьоврите на автомобилната индустрия. А за полу автомата.. това е тогавашната идея за роботизирана кутия. И да.. няма никаква електроника в нея.
Все пак, като повечето "антики" ще има това онова.. но съм уверен че ще ти е забавно с нея!
Весели безаварийни моменти с това бижу, символ на инженерната мисъл не на счетоводната и лакомията.. !! :drinks:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Съб Мар 23, 2019 9:40 am

longgo написа:Знаеш ли какво е усещането когато видиш комшийчето да яде сладолед на улицата зяпакки момите а ти си наказан да не излизаш? :rofl:

Абсолютно искренно - честито! В ръцете ти е един от шедьоврите на автомобилната индустрия. А за полу автомата.. това е тогавашната идея за роботизирана кутия. И да.. няма никаква електроника в нея.
Все пак, като повечето "антики" ще има това онова.. но съм уверен че ще ти е забавно с нея!
Весели безаварийни моменти с това бижу, символ на инженерната мисъл не на счетоводната и лакомията.. !! :drinks:

Благодаря ти много Лонгго!
Хайде, дано скоро те пуснат и теб, че да си играем с Богиниите! ;) :drinks:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Съб Мар 23, 2019 6:38 pm

Е, браво, честито, поздравления!!! Да разбирам ли, че Богинята вече е акостирала в България, след като говориш за регистрация в КАТ? Хайде, много хубави емоции с нея и като дойдеш в Бг, обади се да я разгледаме!
:drinks:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Нед Мар 24, 2019 8:13 am

Лев4о написа:Е, браво, честито, поздравления!!! Да разбирам ли, че Богинята вече е акостирала в България, след като говориш за регистрация в КАТ? Хайде, много хубави емоции с нея и като дойдеш в Бг, обади се да я разгледаме!
:drinks:

Много благодаря Лев4о!
Да, пристигна този понеделник.

С най-голямо удоволствие ще я показвам! :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Май 20, 2019 8:18 am

Първо кръгче:

WhatsApp Image 2019-05-18 at 09.39.26.jpeg

WhatsApp Image 2019-05-18 at 09.39.27.jpeg

аWhatsApp Image 2019-05-18 at 09.39.27.jpeg

bWhatsApp Image 2019-05-18 at 09.39.27.jpeg

cWhatsApp Image 2019-05-18 at 09.39.27.jpeg

Пак билизо 2 месеца я мислих - баджанака откри, че на място мотора не се форсира над 2.5 - 3К об/мин. Исках да я покара да види дали и така и в движение.
Но докато й извади временни номера, осъзна...,че му е изтекла книжката! :)

Е, тази събота сутринта, се оказа, че не е проблем, а екстра на хидравликата на кутия - автоматично отнема газта при превключване на скоростите - можеш да не си махаш крака от педала ;) В движение няма проблеми да се форсира. :music:

Банда - моля препоръчайте свестен тапицер (в София)?
На една от снимките се вижда дори как е провиснала тапицерията на тавана... :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Пон Май 20, 2019 11:26 am

TheSaint написа:----- баджанака откри, че на място мотора не се форсира над 2.5 - 3К об/мин.

Бях открил такъв ефект, но не помня дали беше на дизеловите Авенсис и Акорд или на бензиновият Акорд. Оказа се, че нарочно е направено така, не знам по какви съображения и не знам дали така правят всички коли вече.
Добре е да го направят за мотоциклетите, та келешите да не вдигат шум по светофарите...:)
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Май 20, 2019 11:46 am

Kibik написа:Добре е да го направят за мотоциклетите, та келешите да не вдигат шум по светофарите...:)

Ха ха ха!

Незнам за на място защо е така направено, ааа, при тръгване може би да се изфорсира много...?

Иначе разбирам при превключване в движение да го има, даже четох, че е "екстра" за времето си!

Това което също ми е малко странно, след като очевидно механично се ограничава хода на дросела (на горе долу само на 1/3 от пълния му ход може да се отвори), защо когато е на газ и в движение (на място ограничава), това не се случва...
Баджанака казва, че на газ, трябва да се свиква, да се отнема газта при превключване, иначе не влизат толкова мазно предавките... Може би изпарителя и съответно мотора реагира по-бавно на затварянето на дросела...
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Май 20, 2019 4:33 pm

За тапицер - ако искаш виж във Ситроен форума. Там имаше няколко или две теми за тази работа. Иначе, мисля Вилнер се казваше фирмата правят (сори за модерното лайно, пардон досаден израз) уникални решения за интериор. По спомен дори на тази хървадската супер кола на ток пак те им правят интериора.. Направо ще ти направят нов, но да не излезе половин цена на колата.

Относно ограничението за форсиране. Че те и газките идваха така с охраничител от СССР едно време.. но идеята при теб е друга. И да, много от модерните коли не може на място да ги изфорсираш. Трябва да се движи. Иначе на място до 2200-2500 дизел , или 3000-3200 бензин. Аз пк имах друг случай за който мисля споменах вече, но ако не съм то: колата е 1.8TFSI ауди. На място пак така - не може да се изфорсира. Като я засилих малко, изключих от скорост и я изфорсирах. И оная стигна до 4500 и светнаха лампите за мотора и аварийна някаква и умря в LIMP MODE. Та спрях,угасих и като запалих наново тръгна.. Егати дивотията.
Явно отчита предавката и скоростта (ръчна кутия, но изчислява ориентировъчно коя може да е предавката) и според нея разрешава обороти. Също така, има някакъв вид launch control вариант, но на първа и 2ра няма как да стигнеш 8000 оборота колкото мотора би трябвало да може да вдигне. Вероятно ако си на 5-та или 6-а с над 150 ще разреши.. Пълна простащина..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Май 21, 2019 7:11 pm

longgo написа:...Иначе, мисля Вилнер се казваше фирмата правят...

Longgo, какво ме направи ти! ;)
Не питах за най-добите в БГ, че и извън вече отвориха ателиета Вилнер... а за свестен тапицер...
Таткото намери уж 2-ма, да видим какво ще стане.

Даам, не бях попадал на кола с такива ограничители досега... бая се изпретеснихме с баджанака.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Нед Юни 09, 2019 11:41 pm

Бях в Париж за Ролан Гарос.
Направи ми впечатление, че много се карат велосипеди, но най-много мотори скутери и карат много бързо. Колите свиркат като в арабска страна... (ама много цветно население...)
По Шанс Елизе видях някакъв Ситроен, не знам какъв модел, може би ситроенджиите го познават...
В една от пресечките бяха паркирани Ламборджини и Ферари с рекламна цел...
Прикачени файлове
Roland Garos'19 (28).jpg
2.jpg
1.jpg
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пон Юни 10, 2019 10:40 am

Kibik написа:...
По Шанс Елизе видях някакъв Ситроен, не знам какъв модел, може би ситроенджиите го познават...

Без да се имам за Ситроенаджия - това е Ситреон Садо-Мазо (Citroen SM) ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn_SM

Отново уникана машина - рожба на краткото съжителство на Ситроен и Мазерати - Ситроен са си купили Мазерати - та това купе излиза оборудвано с 2.7 или 3 литрови V6 Мазерати мотори.

Голяма е мания и този модел, но аз пак бих си взел DS-a, дори и да имах пари/възможности за SM.

Иначе не можах да се въздържа да не постна тази снимка:
7634960030_899d1fb1f6_b.jpg
Последна промяна TheSaint на Пон Юни 10, 2019 10:53 am, променена общо 1 път
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пон Юни 10, 2019 10:21 pm

Toва е кола.. Не, това е нещо повече от кола..!!
Спрямо него, DS и на мен повече ми е в сърцето но това нещо е в изключително лимитирана серия и е невероятно! И не на всеки по джоба (в добро състояние разбира се) :drinks:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия