GPS диск за България

Електроника, навигация, Hi-Fi, екстри

GPS диск за България

Мнениеот mickie » Сря Юни 17, 2009 12:18 pm

Колеги, накратко иде реч за BMW E39 2002г. с оригинална навигация. Нуждая се от диск за БГ. Ако можете - метнете някой линк.
Аватар
mickie
Майстор
Майстор

Re: GPS диск за България

Мнениеот kamen » Пет Мар 29, 2013 8:23 pm

Да освежа мноооооооого стара тема-като си купиш ЖиПиСи,трябва ли да плащаш допълнително всяка година абонамент?Замислям се за някой ЙОвтин модел,че да го ползвам два-три пъти на година(или пет),ама,ако трябва да му плащам такса,да не се захващам.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот vesi4 » Пет Мар 29, 2013 10:55 pm

[quote="kamen"]
Да освежа мноооооооого стара тема-като си купиш ЖиПиСи,трябва ли да плащаш допълнително всяка година абонамент?Замислям се за някой ЙОвтин модел,че да го ползвам два-три пъти на година(или пет),ама,ако трябва да му плащам такса,да не се захващам.
[/quote]
Значи моя Гармин го купих с карта на Гармин за цяла Европа плюс втора карта на OFRM Геотрейд само за България. Гарминската карта имаше опция за обновяване през интернет до 6 месеца от първото пускане на устройоството.  (GPS-към PC-то и през сайта на Гармин)  Това така и не го направих и изобщо не ме интересува защото гарминската карта така или иначе е много зле за БГ и никога не съм я ползвал. Иначе си работи, но не ми е нужна.  Българската карта си имаше обновяване за срок от 2 години(дърпам си новите карти от сайта на фирмата). Сега ми изтече срока и си карам с последната инсталирана карта и никой не ме кара да плащам. Иначе мога да си продължа абонамента с още две години или за малко повече пари да си взема доживотен абонамент ( живота на устройствоито) и да си свалям новите карти от сайта. 
И на върха на пирамидата, строена от „робите на труда“, седят самодоволно фараоните от старто „царство“.....
Аватар
vesi4
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Владислав » Пет Мар 29, 2013 10:56 pm

[quote="kamen"]
[/quote]
Зависи какъв ти е GPS-ът. Моят е Garmin и си върви с безплатни актуализации, башка - има тонове безплатни (и напълно легални) карти. С момата ще ходим по Америчко през май и съм си дръпнал картите, които ще ми трябват.

Ако си с някоя друга система (имам опит и с Navigon), ти дават 2 години безплатен период. След това плащаш само за актуализациите (ако ги искаш). Ако не ги искаш - караш си с картите, които имаш вече заредени и това е. Няма такова нещо като абонамент.

На BMW-то не ми е актуализирана картата от 2007-ма (откакто е излезнало от магазина), но си върши работа.
[b]Децата на задната седалка в автомобила са източници на инциденти. Инцидентите на задната седалка на автомобила са източници на деца.[b]
Аватар
Владислав
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот батваню » Съб Мар 30, 2013 12:38 am

Ползвам IGO 8 на устройства с Windows CE и Windows Mobile. Наличната ми карта на България от 2011 г. освен градовете, покрива и селата.
Аватар
батваню
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Смоки » Съб Мар 30, 2013 2:24 am

Open Street  Map картите са безплатни и в много отношения са по-добри и по-подробни от разни комерсиални карти. Понатрупал съм доста опит със сателитна навигация и карти, та ако има интерес, можем да пообсъдим темата.
"D'oh"
Homer Simpson
Аватар
Смоки
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот батваню » Съб Мар 30, 2013 3:11 am

[quote="Смоки"]
Open Street  Map картите са безплатни и в много отношения са по-добри и по-подробни от разни комерсиални карти. Понатрупал съм доста опит със сателитна навигация и карти, та ако има интерес, можем да пообсъдим темата.
[/quote]

Вариант за уйндоус це и мобайл възможен ли е? С удоволствие бих пробвал.
Аватар
батваню
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Смоки » Съб Мар 30, 2013 10:28 am

[quote="батваню"]
[quote="Смоки"]
[/quote]

Вариант за уйндоус це и мобайл възможен ли е? С удоволствие бих пробвал.
[/quote]
Приложения, използващи OSM има за почти всички системи.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software
(Сори,че съм малко лаконичен, но цъкам от екранна клавиатура в момента)
"D'oh"
Homer Simpson
Аватар
Смоки
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Съб Мар 30, 2013 4:33 pm

[quote="Смоки"]
(Сори,че съм малко лаконичен, но цъкам от екранна клавиатура в момента)
[/quote]

Kaто каза, знаете ли voice/speech to text на български да има тъдява?
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Leo » Нед Мар 31, 2013 4:34 pm

[quote="kamen"]
......Замислям се за някой ЙОвтин модел,че да го ползвам два-три пъти на година(или пет),ама,ако трябва да му плащам такса,да не се захващам.
[/quote]

Камене,

колко да е йовтин - под 100 лв. върши идеална работа.
Три пъти минавах през Аскьово и толкоз пъти се загубих. Даже първия път се озовах на входа на Кенана!  :scratch:
На четвъртия път вече бях с навигация.
Ето това: http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?f=49&t=30047

Представлява компютър на около 500 MHz + GPS приемник и инсталиран Windows CE 5.0.
Китайчетата са го "скрили" и директно излиза навигацията със софтуер Мирео - доста постен и стара карта на България.

С малко бърникане може да ти излезе десктопа на виндолса и да го ползваш за четец на електронни книги, видео и аудио плеър, игри и квот си помислиш. Видео плеъра обаче малко накъсва.

Карти не ти трябва да купуваш, нито такси да плащаш.

Всякакви карти по света - виж: http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?f=51&t=27215

Ще трябва няколко дни да почетеш форума, ако не се оправиш се обади да ти пратя готова "сборка" на навигационен софтуер и карти.

:drinks:
Leo
Чирак
Чирак

Мнениеот kamen » Пон Апр 01, 2013 7:56 pm

Благодарско! :drinks:Мисля да се разгледам по-сериозно по магазините.Щом няма да се налага всяка година да вкарвам пари в него,тогава си заслужава.Както и да е,ще видим с какви пари разполагам,ще мога ли да ги отделя,че след няколко месеца ми се отварят едни разходи,пък и малкият е първолак тази година.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Пон Апр 01, 2013 9:22 pm

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=35&t=144196
Това тука не става ли MIckie ?
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Alexfield » Пон Апр 01, 2013 11:29 pm

Аз пък от няколко години ползвам не много "smart"-фон Нокиа със Symbian. Безплатна Nokia Maps и навигация. Говори на български. Картата се обновява веднъж-два пъти годишно - безплатно. Иска само регистрация.
Разбира се, има и минуси - докато зацепи GPS-a, минават 5 минути. Ако си пусна интернета на телефона, зацепва за около минута. Слаба е точността на позиционирането, но не е болка за умиране.

П.П. Microsoft Maps и Nokia Maps е едно и също. Доста е подробна и пълна за местата, където съм я тествал.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
Аватар
Alexfield
Майстор
Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Апр 01, 2013 11:41 pm

Жена ми ползва едно гармин нуви, за 100 долара с доживотни карти. Удобно е, казва къде има камери за скорост и е доста точно като навигация. Но веднъж ме отведе на още непостроен макдоналдс  :biggrin:

Аз ползвам андрод с гугле мапс. Много съм доволен. Не знам дали вече има българия в навигацията, като идвах миналото лято имаше само карта и ме забиваше понякога на невероятни места. Споменавах дето ме откара по един път който се оказа, че някакви купили мястото и затворили пътя  :biggrin:

Друг път ме вкара по една козя пътечка, която може и да е била път някога, но природата я беше превзела тотално. Две коли наистина не можеха да се разминат ако единият не влезе в храстите.
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Alexfield » Вто Апр 02, 2013 11:36 am

Гугле мапс все още не са пуснали навигацията за БГ
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
Аватар
Alexfield
Майстор
Майстор

Следваща

Назад към Автомобилна електроника