KIA 1.6D - нещо ми бяга по тъча

Електроника, навигация, Hi-Fi, екстри

Re: KIA 1.6D - нещо ми бяга по тъча

Мнениеот longgo » Чет Авг 27, 2020 3:53 pm

Относно 5те волта съм съгласен, но с 10те волта не мисля че ще те остави електрониката. Има вътре със сигурност current sensing част и като цяло , както нисък ток , така и претоварване (каре, стягане в свръзката гребен-червяк..) ще бъде наказано с прекъсване на блока. Което ме сеща, че ако има механичен проблем поради една или друга причина с рейката , съмнително но не и напълно изключено , на моменти може да претовари мотора. Все пак, малко ме съмнява защото това не става при маневри на място от въртене на волана а при движение със нормална скорост почти направо :pardon:

:offtopic:
E нали гордостта им е, че са с OTA ъпдейти тия ТЕСЛИ.. За хакване не мисля за сега. Повече е предоверяване от страна на задкурмилното. Има в нета клипчета с Волво и Мерцедес как нацепват предмети по време на демонстрации за системите им за предотвратяване на сблъсък.
От друга страна, "ключа" им на тия амриканските се допира на RFID четец в конзолата между вратите и може да управляваш функции през смартфона си..че и да я изкараш от някъде с него..
Тоест въпрос на време е вероятно да и намерят чалъма, пък дори Мъск да дава една тесла подарък на конференциите по хакване за да му намерят проблем, според мен ако някой намери голяма дупка ще я запази в тайна за да ги използват.. и може и да не кажат.. :scratch: Като гледам, за сега са дори пред мерцедес с автопилота си и електрическата част което не може да им се отрече :drinks:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Авг 27, 2020 10:23 pm

Говори ми ти ... :)
Почти всяка седмица чета по една такава новина. Автопилотът се нахендрил, за кой ли път, в спрял полицейски ван.
А Мъск, нали е криза, докарал вече състоянието си до 100 милиарда. Има го на същия сайт. :)
https://www.zerohedge.com/technology/te ... ce-cruiser
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Авг 27, 2020 10:29 pm

Това, че се случва практически при покой на волана, ми навява подозрения, че изтърва позицията на волана и не знае къде е. А софтуерът изкарва съобщението, защото може би друго не е предвидено. Като например "разсинхронизация на волана". При всички положения трябва да има реперен сигнал за изправен волан. Та сега си мисля, ако е въртяно нещо по реглажа на геометрията, да не би колата да се движи направо, но сензорът да не е в нулева позиция?
Абе, голямо чесане на кратуни май има да пада. :) Дано Пачо приключи с автопокупките и даде някоя светла идея.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Пет Авг 28, 2020 8:06 pm

В началото май споменах :
- с диагностичната я вкарвам в режим калибриране на сензора на волана. Тогава предните колелета трябва да са направо (подравнени със задните) като се зададе тази опция.
Процедурата се пуска на запален двигател, след което се прави плавно завъртане на волана от средно до крайно ляво, после до крайно дясно положение.
На много от немските, че и френски при сваляне на батерията след това светва ESP лампата и просто със скорост под 10км се прави пълен десен, задържа се леко, пълен ляв, задържа се леко и тя се самокалибрира. Тук изисква през диагностичната.. Нямам идея защо така.. Но примерно преди калибрирането показва 0.5-0.8°когато е волана направо.
Когато се калибрира при завъртане направо е около 0-0.2° според данните от програмата. И така работи.. с различен успех до следващото "прехълцане" :biggrin:
Тогава стегне ли волана, отбиваш, гасиш, палиш и е като нова.. Само дето е набила грешките: за разкалибриран волан и за нисък волтаж

:offtopic:
"Tesla Driver Was "Watching Movie" On Autopilot When Car Slammed Into Parked Police Cruiser" ... Няма какво да коментирам повече! Има си специфични изисквания тоя пилот да работи, и това е асистент а не кола от "Съдия Дред". Особено оня нахендрил се в камиона.. (статията). Изрично се казва да си нащтрек. Освен ако камиона не е "изскокнал" внезапно и то от завой :biggrin:
В града, посред нощ (като оня халосал патрулката в багажника странично) автопилота няма шанс просто защото разчита на камери.. :scratch:
Виж Илон е тарикат. И тепърва ще печели още. За мен, там има нещо много съмнително защото за тия няколко пъти когато акциите полетяха след "случайни" туитове само го плеснаха през ръцете.
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна

Назад към Автомобилна електроника