Eдни неделни ТНТМ-та

Електроника, навигация, Hi-Fi, екстри

С5 - шум от тавана..

Мнениеот longgo » Сря Май 20, 2020 4:22 pm

И така.. стана по-топличко и се появи нещо дразнещо..
Караш например над 110км/ч или пък с 80 но силен страничен вятър и от към тавана се чува едно пърпорене като на откачена пластмаса.. Бря :shok:
Набедих лайсната на покрива:

ready_1.jpg
ready_2.jpg

Както е видно от снимката, подложих под щипките пластмасова лентичка и така уплътних самата щипка да не мърда. След пробно кръгче и все още присъстващ проблем подложих и изолационен материал. И това добре ама никакъв резулат. Няма да споменавам колко пъти я всалях тая лайсна вместо да продължа по плана по-долу още от началото.. Но човек се учи в движение.. (уж)
Та следващото което набедих да опитам е да залепя подстъпа на въздух към лайсната и да елиминирам:

ready_3.jpg

Това добре и лесно за направа.. Лошото е че всичко си бе по старому. За това минах на план бЪ.. Направо да я сваля:

ready_4.jpg

Пробем "полет" показа, че шумът е наличен. За това залепих две съмняващи ме места:

ready_7.jpg

След тази интервенция и всичко утихна. До тук добре. Поставих отново лайсната на мято и нов опит. Пак тихо. Значи със сигурност не бе тя! Отлепих лента "А" и нов тест. И отново тишина.
Махайки и последната лента от задното стъкло и "пъррррр". Пърпорелката пак цъфна.
Такаа.. явно бе опколо петата врата. Отворих я и лъсна истината:

ready_8.jpg

Вече наясно кое е проблема, реших че имам три варианта:
- поръчвам за сумата от Х евра нова лента , но е шибано да се смени
- намазвам вминателно с чер силикон и с пръст/подходяща шпатулка оформям лента по попрофила
- оправям по друг начин.

Първата я отхвърлих, но за втората времето е студено и то доста и щеше да трябва много време да изсъхне ако изсъхне.А и ползвам по-често колата.. За това опитах с бъзрзо лепило и дъктейп.
ready_9.jpg
ready_10.jpg

Признавам си, осрах малко пейзажа с по-скъсаната (трябваше по-прецизно да позиционирам лентата) но пък залепна бързо, затвая плътно и което е най-добре. Затворено не пречи и пърпоренето изчезна! :beach:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Eдни неделни ТНТМ-та

Мнениеот Dragonfly » Чет Май 21, 2020 12:31 pm

При мен от доста време на комбито нещо влиза в резонанс откъм задната част на тавана, ама хич не ми се занимава. За разлика от теб. :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Eдни неделни ТНТМ-та

Мнениеот longgo » Чет Май 21, 2020 3:55 pm

Някъде по-напред в темата ми има една част когато правих изолацията на тавана на ксантията. Намираш я.. и гледаш снимките! Там ще видиш, че където са кривките (напречни) на кечето на тавана там реално са напречни греди под него. Тенекията на тавана е залепена с едно като битум към тия греди и той се отделя и реално няма какво да държи тенекията и тавана лабаца.
Вариант едно : откачат се капачките отзад и страничните декорации където започат от багажника към тавана, тавана го напъваш от там и с по-дълга част на силиконовия пълнител правиш две дебели лиенти та граничната линия таван-греда. Или... караш така :biggrin:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна

Назад към Автомобилна електроника