Такааа,положението е никакво.

За форума, за участниците, организация, срещи

Re: Такааа,положението е никакво.

Мнениеот Dragonfly » Чет Юли 24, 2014 8:52 pm

[quote="Cris"]
Ми освен да вземе да поканим оня червения трол, я как ни беше разбутал като кошер, с простотиите за Белене  :biggrin:.
[/quote]
Той като види как го наричаш, едва ли ще поиска да се върне.
А и точно на тази тематика ако ще спорим, по-добре да се връщаме в абв-то. Там е пълно с желаещи и компетентни, някои стари мутри гледам, от висене там съвсем са изперкали горките.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Пет Юли 25, 2014 2:00 am

[quote="Dragonfly"]
А и точно на тази тематика ако ще спорим, по-добре да се връщаме в абв-то. Там е пълно с желаещи и компетентни, някои стари мутри гледам, от висене там съвсем са изперкали горките.
[/quote]

Бих казал - да, правилна ти е атестацията. Ша ме спукаш от смях. :):) наистина , доста са се омагьосали .....
Последна промяна Nikolashka на Пет Юли 25, 2014 4:27 am, променена общо 1 път
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот kamen » Съб Юли 26, 2014 8:31 am

Вярно,че ни разбуни като кошер,но повечето бяхме на един акъл,така че това не беше причината.Лично аз не забелязах някой от "старите" да се е разсърдил особено,някой от техните идеи не ми допадаха,но нищо особено-съвсем нормална работа,колкото да почешем езици на по питие...Което ме навежда на мисълта,че сигурно не всички мои идеи са допаднали на другите. :)Нищо ново под Слънцето,не ме притеснява.
Както и да е,Засякох една-две "сурови" идеи,може би ще се развият.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Съб Юли 26, 2014 9:31 am

[quote="Nikolashka"]
[quote="Dragonfly"]
[/quote]

Бих казал - да, правилна ти е атестацията. Ша ме спукаш от смях. :):) наистина , доста са се омагьосали .....
[/quote]

Влизам, шест нови теми. Две спам, една "падам си по лелички" и три политически. Това е положението навсякъде  :)
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Гжмъц » Нед Юли 27, 2014 9:35 am

Бих наблегнал на "лелките", има добри попадения  :dance3:

Иначе, според мен нищо не се е променило, има разлика м/у пиян и луд!
А, че живота ни поочука е верно, но все пак по-добре е вместо да си ближем раните, да се пробваме
да живеем, както подобава, демек да се виждаме  :drinks:

Таралежът е птица упорита-
без да го ритнеш не излита !

Като чуеш тропот на копита, огледай се за кон, а не за зебра !
Аватар
Гжмъц
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Сря Авг 27, 2014 8:40 pm

[quote="Смоки"]
[quote="Пачо"]
[quote="Cris"]
Ами с такова впечатление оставам Камене. Но това  си е мое мнение, възможно е и да не  съм прав.
[/quote]

Не мисля. Я да си признаваме колко от нас пишат от същински компютри? Колко често поглеждате форума от компютър с клавиатура? Аз не знам, може би половината от отварянията. С массмеилинг и емаил тракинг се занимавам от години. Е, от под 5% преди 5 години, към днешна дата статистиките ми са 67% отваряния от смартфони. Да, има bias в тоя резултат, но трендът е очевиден.

А сега да си кажем колко от нас имат желание да публикуват във форум от смартфон. Ми никакво желание нямам, отвратително е. А колко лесно се публикува във фейсбук със снимки даже от смартфон. Ми по-лесно е от текс месидж. Затова и Влади, и другите са по фейс и всякви такива дивотии, щото е лесно, и не са виновни за това. Обречени сме  :biggrin:
[/quote]

Абе друго си е професионален анализ  :good: Пачо, много точно локализира един от основните проблеми. Шибаните смартфони и таблети просто не стават за обстоятелствено писане  :nea:
[/quote]
Вярно,че товатаблета се оказа голяма изгъзица-имаме го от едно денонощие и вече взех да се чудя защо го купихме. :scratch:Ясно,де-бях обещал на сина да му взема,ако чете книжки... :diablo:Ееех,едно време ни подкупваха с далеч по-дребни и евтини неща. ;)
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот bilkata » Сря Авг 27, 2014 9:28 pm

[quote="kamen"]
Ееех,едно време ни подкупваха с далеч по-дребни и евтини неща. ;)
[/quote]

Съболезнования, Камене  :pardon:  Разбирам те защо се чувстваш набутан с таблета :)
На наш Наско категорично съм отказала да купувам телефон (и пази боже таблет) за първи му учебен ден и изобщо за следващата година.  Има си личен компютър - мой стар лаптоп, на който Mickie май скоро ще сложи едно Убунту, че ХР-то вече тегаво му върви, макар да си му е лично, OEM-ско.
Да си ползва компа. Гледа филми и играе игрички (и се хвали на едни съседски момиченца какви игри е "дръпнал" в нета - а всъщност си намира разни детски онлайн игри)  :biggrin:  Майка ми се беше изхитрила да му отвори файла с "Хари потър" да си го чете на екран, защото не й се дава нейната електронна книга, а на хартия той ще го получи за първия си учебен ден на 15-ти.  Телефон ще загуби още втория ден някъде в клас или училищния двор, ако не му го вземе някой голям батко. А при наличие на 3 лаптопа у дома, таблет ни е силно излишен. Единия лаптоп е с размерите на големичък таблет, едно малко стегнато НР, бях го купувала за щерката преди време.
По-скоро Дядо Коледа ще носи електронна книга - някое Книдълче или Нук с подсветка. Предпочитам да поощрявам четенето на книги.

Покрай книжарницата си имам доста наблюдения как хората си ползват електронните устройства. Трагедията е пълна - простия усер не ползва дори базови функции, защото го мързи да чете упътвания и е разглезен дотам, че го мързи не само да мисли, но дори просто да се отпусне на юзърфрендли подсказките. 
Стигнала съм дотам да се радвам на едни циганчета-тийнейджърки, които като си правят селфита, после си обработват снимките с опциите на смартфоните си - слагат рамки, пускат малко сепия, размазване, ефектчета всякакви пробват и идат после да и ги разпечатват.
Поздрави на Насето! Я да вземем да им спретнем едно пионерско съревнование по четене на книги на теи младежи, ама ха!  :diablo:    :blum3:  :drinks:
Последна промяна bilkata на Сря Авг 27, 2014 9:47 pm, променена общо 1 път
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren`t.
                                                                   M. Thatcher
Аватар
bilkata
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот kamen » Съб Авг 30, 2014 7:36 pm

То и ние се опитваме максимално да поощряваме четенето,но не ни се отдава винаги.Донякъде се успокоявам,че повечето деца от неговия клас са едва на втората книга(нашичкия довършва петата),но като цяло не съм доволен от постигнатото досега.
Таблета има предимството с по-малкият си размер-по-лесно ще се носи,но това пък води до недостатъка,че по-лесно се носи.... :blush:А,бе,още едно на батерии,дето ще пълни чантата,ще го мислим дали някой страничен не му е хвърлил око и донякъде ще разваля компанията.
kamen
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Гжмъц » Съб Сеп 06, 2014 9:38 pm

Детето трябва да иска да чете, винаги има откъде :)

Таралежът е птица упорита-
без да го ритнеш не излита !

Като чуеш тропот на копита, огледай се за кон, а не за зебра !
Аватар
Гжмъц
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Пон Дек 28, 2015 4:09 am

[quote="kamen"]
Форумът благополучно отива към здаването на богу дух. :mad:
Какво да правим?Досега се представяхме като доста сплотена група,но в последните две години даже не успяхме да си организираме среща.А предишните бяха доста добри.За съжаление,единият от "двигателите"(Влади) се "загуби". :mad:Дали германката нещо много го затиска,дали нещо друго?
Дали не е вече време за разширение?Имам предвид,че сме доста "тясно" ориентирани,може би някакво разширение на профила ще донесе повече читатели и съответно освежаване.
Някакви идеи?
Лично аз мисля,че имаме шанс за развитие.
[/quote]

И ...... последно..... ша си кажем ли поне дочуване и довиждане или ще се измъкваме един по един безшумно ? Говорим, доста форумисти приключиха курса с форума, останахме двама трима...... Какво е следващото действие ?
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот Смоки » Пон Дек 28, 2015 10:00 am

Е ти все бързаш да го закриваш форума. Ми празници са, народа е по трапезите, не по форумите...
"D'oh"
Homer Simpson
Аватар
Смоки
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Пон Дек 28, 2015 1:31 pm

Добре ....
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот TheSaint » Пон Дек 28, 2015 4:40 pm

[quote="Nikolashka"]
Добре ....
[/quote]

Цели 3-ма поне!  :biggrin: :drinks:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Пон Дек 28, 2015 4:58 pm

[quote="TheSaint"]
[quote="Nikolashka"]
Добре ....
[/quote]

Цели 3-ма поне!  :biggrin: :drinks:
[/quote]

Бе тук сме, но ни мързи, даже тия дето сме без фейсбук. Аз от коли вече нищо не разбирам, те станаха баси софтуерните платформи. От компютри вече нищо не разбирам, те пък станаха бахти сървейлънс платформите. И когат от нищо не разбираш ти остава политиката, но повечето визираме политиката като платформа на убежденията си ...  и статистиката сочи, че след всяка политическа дискусия настава тишина.
... "Всичко,що е технически оправдано,е красиво"-Королёв, Сергей Павлович
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

ПредишнаСледваща

Назад към Форумен живот