Тема

За форума, за участниците, организация, срещи

Re: Тема

Мнениеот epiqe » Сря Окт 15, 2014 5:29 am

[quote="Пачо"]
[quote="epiqe"]
Зависи от къде идват, но са някъде там.
[/quote]

Чакай чакай, зацепих и аз след един ден - да не намекваш че идват от мен?
[/quote]
Нищо не разбрах  Таксите зависят от държавата на изпращача и получателя
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Сря Окт 15, 2014 7:10 am

Всяка услуга си има цена, преводите на пари - също. Например на мен  от PayPal за 100 евро ми взеха такса 16 лева и 25 стотинки. При банков превод е по-евтино, ако превежданата сума е голяма и по-скъпо, ако сумата е малка, тъй като таксата не е процент от сумата.
Наскоро плащах едни части закупени от Германия. Продавачът искаше плащане с банков превод. Частите струваха 15 евро. Българската банка ми взе такса 25 лева. Оказа се, че неговата банка в Германия и тя му е взела 10 евро такса. Трябваше да му преведа още 20 евро - 10 за него и 10 за немската банка плюс 25 лева за българската банка. Смятайте колко ми излезе и това без транспорта до България. Сега, когато сме член на европейският съюз, при банковите преводи важи правилото двете банки - на изпращача и на получателя на парите да си споделят таксите и от там също се получават недоразумения и получаване на по-малко пари отколкото очакваме. Към това трябва да добавим и курсовите разлики. Ако някой превежда към България сума в долари, то в България сумата се трансферира в лева, като това става по курс купува на съответната банка и получателя на парите няма право на избор, тъй като не може да отиде да си ги получи в друга банка и го цакат яко.
Пак пример - аз плащам през PayPal някаква сума. Сметката ми е в лева. В PayPal няма вид валута български лева. Избирам евро. PayPal ми "продава" 100 евро по неговият си курс и взема от сметката ми съответните левове. Получателят на парите е в България. Той също ще получи толкова лева, колкото му даде банката която ще "купи" от него тези 100 евро които идват от PayPal. И така стават недоразуменията - от курсовите разлики.
Затова, както е казал Николашка - Уестър юнион. Може да е скъпо, но е точно, бързо и анонимно, тъй като не се минава през банки и сметки.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Сря Окт 15, 2014 12:51 pm

За Уестърн Юнион получателят освен кода, трябва да е информиран и за точната сума и имената на изпращача. Вчера получих едни пари по този начин и ме подложиха на разпит, а изпращачът ми беше пратил само кода. Както се оказа, изпращачът бе жена му, а сумата - не точно тази, която очаквах :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Чет Окт 16, 2014 5:56 am

Така колеги ето отчета. Ако има някакви пропуски от моя страна, свиркайте. Подредил съм всеки превод по реда на пристигане. Не съм писал имената и предполагам всеки ще си познае транзакцията. Сумите в лева съм ги позакръглил, не ми се играе да ги смятам до стотинка.
40лв Paypal  20euro
70лв WU      50CAD 
200лв PayPal 100euro
3лв PayPal 2USD   
30 лева Банков превод по сметката
50лв PayPal 30USD 
10лв PayPal 5euro     
Общо      403лв (малеее)
По-късно ще дам данните за плащането на хостинга и ще огледам ако нещо съм пропуснал. Иначе за сайта съм платил 125 лева хостинг и домейн за по две години.
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Чет Окт 16, 2014 7:07 am

Колеги, предлагам от събраната сума Epiqe да си прихване това, което е плащал за хостинг и домейн за предишните години и тогава пак да съберем пари за текущи и бъдещи разходи.
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Чет Окт 16, 2014 7:30 am

Левчо, много ти благодаря за всичко обаче не съм съгласен. ..,,,./)
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Чет Окт 16, 2014 7:32 am

Огфф нещо не мога да пиша от телефона, обаче не съм съгласен. Благодаря ви колеги, после ще допълня
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот epiqe » Чет Окт 16, 2014 9:24 am

Искам искрено да благодаря на всички ви в този форум. Направо останах смаян, даже леко се притесних. Явно си има бъдеще това място, което никога не държало на количество, а на качеството. Моля. ако някой открие неточности или някаква грешка да се обади. Имаше някъде генериран PDF обаче не можах да го намеря. Както и да е ето това е от хостинга.
[color=rgb(80, 0, 80)]Благодарим Ви, че избрахте услугите, предоставяни от СуперХостинг.БГ.  [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Плащането за избраните от Вас услуги е потвърдено.      [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Информация за плащането:    ----------------------------------    [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Начин на плащане: PayPal    Платена сума....: 125.05 лв.    ----------------------------------      [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Платените услуги са както следва:    ----------------------------------    [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Подновяване на домейн "[/color][color=rgb(17, 85, 204)]bgdriver.org[/color][color=rgb(80, 0, 80)]" за 24 месец(а)    Цена на услугата: 36.50 лв.    Дата на изтичане: 17.03.2017 г.    ----------------------------------    [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] Подновяване на хостинг план "СуперСтарт" (bgdriver) за 24 месец(а)    Цена на услугата: 88.55 лв.    Дата на изтичане: 17.10.2016 г.    ----------------------------------    [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)]Тридесет дни преди изтичането на някоя от услугите във Вашия клиентски профил  ще Ви бъде изпратен напомнящ имейл за нейното подновяване.  [/color]
[color=rgb(80, 0, 80)] С уважение,      СуперХостинг.БГ[/color]
А, това тука от банката:
Изображение
Благодаря още веднъж!
Последна промяна epiqe на Чет Окт 16, 2014 9:28 am, променена общо 1 път
Аватар
epiqe
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Смоки » Чет Окт 16, 2014 10:27 am

[quote="epiqe"]
Явно си има бъдеще това място, което никога не държало на количество, а на качеството.
[/quote]

Ми аз това от кога го разправям  :biggrin:
:drinks:
"D'oh"
Homer Simpson
Аватар
Смоки
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Nikolashka » Чет Окт 16, 2014 3:06 pm

[quote="Лев4о"]
..... е плащал за хостинг и домейн за предишните години.
[/quote]

Aбсолютно. Той кога плаща, аз нищо не знаех, не знаех как работят нещата. Дали колегата е в бизнеса, има потенциала и нищо не му коства да прикачи и нас 'на гърба на слона'. Обаче то си е било на цена. Затова .... той сега да си помогне за минали разходи и ние после пак ще събираме като се наложи. Няма да си оставяме коня в канавката.

Дето се вика .....кога ядайме кюфтяата не ривааме.....и сега няма да ривем

:)
Аватар
Nikolashka
екип

Мнениеот Yossarian » Пет Окт 17, 2014 1:11 pm

[quote="Лев4о"]
Всяка услуга си има цена, преводите на пари - също. ...
[/quote]

Левчо, от години за преводи в Европа има SEPA от една банкова сметка на друга. Превода е безплатена и за двете страни и се осъществява буквално в рамките на работния ден.

Във връзка с това моля за банковата сметка с IBAN на epiqe на лични!
Yossarian

Мнениеот Лев4о » Пет Окт 17, 2014 3:38 pm

[quote="Yossarian"]
[quote="Лев4о"]
Всяка услуга си има цена, преводите на пари - също. ...
[/quote]

Левчо, от години за преводи в Европа има SEPA от една банкова сметка на друга. Превода е безплатена и за двете страни и се осъществява буквално в рамките на работния ден.

Във връзка с това моля за банковата сметка с IBAN на epiqe на лични!
[/quote]

За да не заблуждаваме четящите тук, SEPA все още не е валидна за България. За България ще влезе в сила от 31 октомври 2016 г., ако до тогава не се промени нещо. Ето отговора от правния съветник на валутното управление в БНБ:

Здравей Любо,

Най-общо казано това е зона за плащания в евро между отделни държави, при която за
презгранични плащания получаваш еднакви условия като за вътрешни/национални безналични плащания.
SEPA функционира вече, от 1.2.2014 за държавите от еврозоната. за нас, според инфото от ЕЦБ - от 31.10.2016,
освен ако дотогава нещо не се промени.

Ето инфо от нашия сайт:
http://www.bnb.bg/PaymentSystem/PSSEPA/PSSEPAIntroduction/index.htm

а иначе повечето налична информация е на английски.
на този линк долу можеш да видиш оставащите стъпки.
http://www.ecb.europa.eu/paym/retpaym/html/about.en.html
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Пет Юли 20, 2018 3:00 pm

Охлабихте Капча-та и спамаджиите вече действат :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна

Назад към Форумен живот