Взех си по-голяма моторетка! ;)

За мотоциклети, ATV-та, велосипеди и т.н. Вход само с каски!

Re: Взех си по-голяма моторетка! ;)

Мнениеот TheSaint » Пет Яну 05, 2018 3:35 pm

Лев4о написа:Да бе да, те даже и да ги научат да не падат на асфалт, у гурътъ нема как да стоят прави.
:punish:

Мислех си го докато го писах - туй на off-road няма как да работи - ама дай им още 10-тина години..., знаеш ли какви чудеса ще сътворят ;)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Лев4о » Пет Яну 05, 2018 3:47 pm

TheSaint написа:Мислех си го докато го писах - туй на off-road няма как да работи - ама дай им още 10-тина години..., знаеш ли какви чудеса ще сътворят ;)

Ако им боднат един жироскоп може да стоят прави кат бастун, но пък няма да могат да се накланят в завой, освен ако не направят някак да се накланя маторя спрямо оста на жироскопа.
:ok:
Аватар
Лев4о
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Вто Яну 09, 2018 11:13 pm

Има.. казват им АTV
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Яну 11, 2018 9:23 am

longgo написа:Има.. казват им АTV

Xa xa xa
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Яну 11, 2018 1:38 pm

Тук при мен един човек кара един подобен хибрид, много интересно се накланя
Изображение
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Яну 16, 2018 4:49 pm

Айде да се "похваля" с още 1 резил - вчера изкарах моторя малко из квартала, там съвсем леко в дясно - черен път и планини - ходил съм много пъти...
На връщане баш 50 метра преди асфалта нещо ми изтрака, ма реших, че камъче както няколко пъти преди това по същия път.

Няколко човека се опитаха да ми кажат нещо, ама подминах (тук много се впечатлват от бел слон на мотор... )... дорде не се прибрах у дома и - О, ужаст! Няма ми задния стоп (целия) - всят жици някакви... После се сещам, че и номера ми го Няма!

WhatsApp Image 2018-01-16 at 16.34.58.jpeg
Баси номера!
WhatsApp Image 2018-01-16 at 16.34.58.jpeg (174.83 KiB) Прегледано 873 пъти

Върнах се да търся - няма. Баш преди да изляза на асфалта 1 малдеж ме спира - вика, намерих ти номера и го предадох на едини полицаи дето минаха оттук, те щели да го предат или в районото или в централата...

На кратко - ходих до райноното полицейско - там ме питаха де ми е предния номер, трябвло да има... :nea:
Днес пратих единия от шофьорите на фирмата - много оправен - след 2 часа се върна с номер и стопа! :beach:

WhatsApp Image 2018-01-16 at 16.35.24.jpeg
WhatsApp Image 2018-01-16 at 16.35.24.jpeg (230.79 KiB) Прегледано 873 пъти
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Вто Яну 16, 2018 6:18 pm

И твоя мотор са го проектирали счетоводители и CAD оператори, дето отвертка и ключ не са виждали, камо ли работили с тях. Може ли стопа барабар със стойката на номера да се държат на рапиди с пластинчати клипсове, както обикновено се слагат корите на вратите и разни други облицовки.
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Вто Яну 16, 2018 7:48 pm

Dragonfly написа:И твоя мотор са го проектирали счетоводители и CAD оператори, дето отвертка и ключ не са виждали, камо ли работили с тях. Може ли стопа барабар със стойката на номера да се държат на рапиди с пластинчати клипсове, както обикновено се слагат корите на вратите и разни други облицовки.

Така... и аз много ги псувах конструкторите, ама после като ми го донесоха номера със стопа - понапсувах себе си...

Освен на 4 пластини дето го крепят вертикално - има и 1 хоризонтален болт дето крепи цялата конструкция да не сме измества навън - хоризонтално. Ще снимам като го сглабям за да стане по-ясно...

Значи задния стоп ми седеше провиснал малко още като дойде моторина... та реших да го "повдигна" малко подлагайки 1 пластмасова капачка от шише с вода на същия този болт (като доста дебела шайба) - или не съм затегнал добре, или капачката е поддала и гайката се е развила и изпаднала от вибрациите или съм "напрегнал" цялата конструкция да изскочи навън...

Дето се вика очи извадих вместо вежди да изпиша - сега стопа си има една пукнатина и номера е подбит тук там, ма пак леко се разминах...

Но явно не съм единствения Калитко, днес попаднах на това докато търсех откъде да купя само "стъклото" на стопа:

Изображение
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот unguriano » Сря Яну 17, 2018 10:42 am

Dragonfly написа:И твоя мотор са го проектирали счетоводители и CAD оператори, дето отвертка и ключ не са виждали, камо ли работили с тях. Може ли стопа барабар със стойката на номера да се държат на рапиди с пластинчати клипсове, както обикновено се слагат корите на вратите и разни други облицовки.

Щот е по-новичък, затва. На моя е хванат с болтове, дет с чук треба да го строшиш. :biggrin:
Аватар
unguriano
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Яну 18, 2018 4:15 pm

Невинен съм!

Значи цялото това нещо наистина се крепи само на тези 4 пластини и нищо друго.
Хоризонталния болт който аз "тунинговах" е 1 от 3 болта който държи стопа (само):

WhatsApp Image 2018-01-18 at 16.05.26.jpeg
WhatsApp Image 2018-01-18 at 16.05.26.jpeg (84.25 KiB) Прегледано 843 пъти

Както каза баджанака - "ще се побългарява май..." и се оказа прав...

WhatsApp Image 2018-01-18 at 16.06.14.jpeg
WhatsApp Image 2018-01-18 at 16.06.14.jpeg (123.79 KiB) Прегледано 843 пъти
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Яну 18, 2018 4:22 pm

Кирилизация си требе :biggrin:
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly