Иновационен двигател от Израел

Бъдещето на автомобила

Иновационен двигател от Израел

Мнениеот longgo » Пет Ное 04, 2016 9:18 pm

http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-3880984/Israel-firm-wants-super-efficient-engine-power-car-revolution.html
Като цяло не намерих в статията много подробности за това какво има вътре в тази удивителна еднобутална консерва  :pardon: но пък данните са интересни.
За тези които нямат желанието да я четат или пък английския не им е страна - Aquarius Engines е Израелско базирана фирма разработила високо ефективен двигател който ще редуцира невероятно нивата на вредните емисии. С други думи в пъти по екологичен от аналогичен съществуващ  ДВГ.
Също така и по-икономичен: 1600км изминати с едно зареждане на резервоар чиито обем е като на стандартните автомобили. Това мен лично някак си не ми се видя супер новина тъй като с 55л нафта  в  С4 ситроен 1.6 110к.с съм изминавал извънградско 1200км. Но ако този е по-енергийно ефективен то е наистина е нещо интересно. Другото от статията е цената - 92е.  :shok: Или поне това е цената на образеца показван по снимките в статията. Съдържа малко над 20 части. Образец е даден за тестове на German engineering company FEV.
Звучи интересно. Някой с повечко инфо по-темата?
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Автомобилни новости