NISSAN X-TRAIL загуба на мощност и гаснене

За всичко, което може да се оправи с чук

Re: NISSAN X-TRAIL загуба на мощност и гаснене

Мнениеот longgo » Пет Дек 14, 2018 11:44 pm

Е, отговорът ще е: благодарим за Коледната щедрост, весели празници..
А относно хубава /горзна кола.. (което е доста субективно признавам си) има една приказка - какво значение че колата е грозна, нали аз седя вътре и не я гледам..
За задръстванията автоматите ... да. Спестяват нерви, а и смяна на съединител. Аз пък не очаквах чак задръствания ама... става. А щом са задръствания значи е град, а щом е град значи и нормална кола става.. Някоя с ZF или Aisin кутия.. Не тия измишльотини в стил ролерче(или старо VOLVO). Ма пък добре че не е и DSG...
Абе, дано да ти е за последно нервите с тоя нисан.. ама ме съмнява малко..
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Съб Дек 15, 2018 12:27 pm

longgo написа:...А щом са задръствания значи е град, а щом е град значи и нормална кола става..
...
Абе, дано да ти е за последно нервите с тоя нисан.. ама ме съмнява малко..

Longgo, вече сме го дискутирали това - за града, да град е, ама не по нормалните представи за град - пример - като затвориха 1 км участък за ремонт към нашия квартал - направиха черен път през полето, нямаше откъде да заобиколиш другаде посмъртно...Също в момента в който мръднеш леко от главните пътища, дори и в града - има само черни такива в ужасно състояние.
Та трябва си висока кола, да, нещо от сорта на Outback също ще свърши работа. Но какво съм писал и преди - тук има само Toyota и Nissan в чиято гама няма подобно жувoтно. Най-масовия избор за кола тук (за хора дето могат да си го позволят) е задължително камион - Toyota Hilux, или луксозен такъв - Fortuna.

За моя Нисан - и аз така си мисля, ама стискай палци - че ни чакат около 900 км (в посока) следващия weekend :driving:
Всъщност откакто се върна - ми се струва, че върви 1 идея по-добре (най-вече от ниските обороти) - може би се дължи на новата помпа или ресетиран комп (по-верятно) - незнам - дано се задържи.
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Дек 27, 2018 12:27 pm

Ей голям страх брахме, но отидохме и се върнахме ОК! Абе много е гот като ти работи колата :)
Отидохме по маркирания в синьо път и се върнахме по средния, но има 1500-1700 км с обиколките...

Capture.JPG

Голямо Deja vu ни беше, върнахме се и спирахме точно през същите места както миналата година. Слава богу всичко беше наред!

Незнам дали се отваря това?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155919121396299&type=1&l=4911b7cf23
На картинки много готина почивка... отзад... Южно Африкански (бял) колега с който започнахме поректа в Лесото преди 6 години - почина точно на 25-ти (инфаркт). Малката се превиваше от стомах пъвите 2 дни (не спахме). Снощи като се прибрахме, малката намери мъртво едно от 2-те малки котета които имахме... другото умряло преди това... Поне 2-те големи котки са ОК. Малката плака, после жената... Та още ни е доста чорлаво...
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Dragonfly » Чет Дек 27, 2018 6:46 pm

Много ви концентрирана географията - и Витлеем, и Нюкасъл на един хвърлей място :)
Газ до ламарината!
Аватар
Dragonfly
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот prius06 » Чет Дек 27, 2018 7:03 pm

TheSaint написа:Незнам дали се отваря това?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155919121396299&type=1&l=4911b7cf23
На картинки много готина почивка...

Отваря се :ok: Абе не са ли много близо тези хипопотами? Разправят, че били много опасни.
Аватар
prius06
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пет Дек 28, 2018 6:00 pm

Dragonfly написа:Много ви концентрирана географията - и Витлеем, и Нюкасъл на един хвърлей място :)

Имаме и Ladybrand и Ladysmith ;)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Пет Дек 28, 2018 6:05 pm

prius06 написа:Отваря се :ok: Абе не са ли много близо тези хипопотами? Разправят, че били много опасни.

Е, колко да се близо?! ;)
Да, казват, че убиват много хора... Били особено активни нощем, ние бяхме преди обяд... когато били по-сънливи. :)
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Вто Яну 08, 2019 2:58 am

TheSaint написа:Незнам дали се отваря това?
...

Бе добър си с камерата. Странно ми е новогодишни снимки и време шорти :-))
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот TheSaint » Чет Яну 10, 2019 7:44 am

Пачо написа:Бе добър си с камерата. Странно ми е новогодишни снимки и време шорти :-))

Благодаря! :)

И на нас не ни лесно да усетим коледния дух докато се потим... ! ;)
В началото жената се сърдеше, че не й се връзвам на акълите за тиха семейна бъдни вечер, но след 5-тата година се предаде и тя... :kiss2:
Аватар
TheSaint
Баш Майстор
Баш Майстор

Предишна

Назад към Автомобилна техника