Избор на Хонда

За всичко, което може да се оправи с чук

Избор на Хонда

Мнениеот Kibik » Пет Яну 13, 2023 10:33 am

Не знам дали съм споменавал, че в Англия ми откраднаха катализатора на Акорда (2007), заедно с ламбда сондите... След едномесечна сага със застрахователите, (искаха да я скрапират, щото ремонта бил неразумен, аз не исках??) ми писна, трябваше да се прибирам в БГ и накрая ми я платиха (приблизително колкото можеше да я продам) и им я дадох, така, че когато се върна там (след ски сезона, или лятото, не знам... :) )ще търся друга кола...
Сега съм в БГ и ми възникна мерак да продам на сестра ми дъртия Авенсис (комби, 2000г), и да взема нещо по ново. Трябваше да го направя 1-2г по-рано, за съжаление сега е най- неподходящия момент, цените са силно разочароващи, около 30% нагоре... Нейсе, едва ли ще станат по-ниски, светът отива на изуй гащи по всички направления и балонът ще гръмне...
С дизелите съм приключил, ще е бензинова, трябва да е до 2000куб/117KW (156кс), защото ще е на инвалид.
Първоначалният ми мерак беше за следващия модел Акорд 8 (след 2009), 2.0л , харесва ми, но той още по-голям от моя Акорд 7, а ще се кара от един човек предимно градско. Цените почват от 15К, за над 200К км... В живота си не съм имал коли над 180К реални, с изключение на предишния дизелов а Гледах един в Плевен, не ме спечели, не беше в добро състояние и търговеца намусен негодник...
Май се преориентирам към Сивик 9 (след 2012), бензин 1.8/142кс. Те цените пак там защото са по-нисък клас/малки, но по-нови.
Ако някой може да сподели нещо за тази серия сивици? Предпочитам седан, знам, че има, но има ли го в БГ (1.8) ?
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Избор на Хонда

Мнениеот Пачо » Съб Яну 14, 2023 11:42 pm

Седаните на Сивик 9 не съм ги виждал в Европа. Имам само един съвет - не купувай от единичен търговец, такъв дето внесъл две коли "карани от баби в неделя до църквата". Тия търговци най-често успяват да намерят най-евтините коли и да замажат проблемите по най-свински начини.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Избор на Хонда

Мнениеот Kibik » Нед Яну 15, 2023 12:02 am

Пачо написа:Седаните на Сивик 9 не съм ги виждал в Европа. Имам само един съвет - не купувай от единичен търговец, такъв дето внесъл две коли "карани от баби в неделя до църквата". Тия търговци най-често успяват да намерят най-евтините коли и да замажат проблемите по най-свински начини.

И аз имах подозрения, че са само за Америка..., ама ми харесват... Предпочитам седаните, хетччбек беше само Авенсиса ми в Англия, но там всички са такива, а в БГ са предимно седани... Въобще в Англия си предпочитат хетчбек или комби.
Нямам идея от какъв търговец ще се случи, до сега винаги съм попадал на читави коли в Англия, около 8 годишни и под 160К км. Сега в БГ отивам на 10-12 годишни, над 200К и над 15К лв...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Автомобилна техника