Golf mk IV 1.6 - облаче ле бяло..питанки

За всичко, което може да се оправи с чук

Golf mk IV 1.6 - облаче ле бяло..питанки

Мнениеот longgo » Вто Мар 21, 2017 5:45 pm

Така,
Каква е истерията: тоест историята тук. Колегата ми изкара курсовете и голям мерак имаше за ауди или голф. Няколкото аудита А4 които гледахме или бяха безмислено/или твърде скъпи, или пък с проблеми. След опитах да му разясня, че за човек който няма да пипа нищо сам по колата защото не отбира и няма две отверки на кръст, а в добавка 15е за две чистачки са много пари не е за него алуминиевото кокачване на ауди с амнайсе рамена и тампони. Та след много пощене на обяви в нета един щастлив петък забихме на 170км от дома да купуваме кола. Него цената от 1300е за кола 1.6 модел 2000-та с два комплекта гуми бе перфектна и от снимките му се видяла добра. Аз исках ако може да идем да я видим първо в по-светлата част на деня, и ако може когато не е палена. Уви, продавача бе изключително заета личност и се уговорихме за петък след работа. Та там вече бяхме по здрач а колата бе карана почти цял следобед и бе към 80-90градуса на водата.
Проверих стандартните неща, кратък тест драйв - никаво хлопане, чукане, дърпане наляво или надясно. Пали от четвърт.. Нямаше пушък от ауспуха. Като цяло добре. И до тук хубавата страна на нещата.

След един или два дена като и оправил документите, колегата се обажда - абе тая кола прави облаци като я запаля.. И аз те така :shok: Отивам да я видим когато я е угасил и е преседяла една нощ - верно, като запали и отзад не само облаци ами май собствен климат се опитва да прави. След подаване на газ кълба чак Зевс да се покаже.

И така до тук какво забелязах :
- в разширителния съд не прави мехурчета или да се виждя рязко снишаване / повдигане на нивото
- от щеката на картера не духа
- тяга не губи(като за 1.6 мотор) , не придръпва или да работи неравномерно. Нито студена нито топла - проблем никакъв
- долях охладителна течност и маркирах на съда(колата на равно място) нивото. След няколко дни пак като се видяхме проверих. Там си е.
- нивото на маслото за сега не мога да кажа дали го мени, и дали го яде това олио за 1000км примерно не знам.
- пушека като запали е почти като пара за няколко минути, като подаде газ повечко да стане купесто дъждовна опблачност леко насивява но няма сладникав мирис, както и такъв на сажди. Сякаш малко намирисва на бензин но не съм се чак толкова напушвал че да дам повече инфгормация за състава му
- колата е минала годишен технически преглед 4-5дни преди да я купи. Тоест минала е прегледа и оня я е пуснал за продан(не знам обаче познати ли са биули с тестващият)
- датчика за температура на водата е ок. За всеки случай тествах с един потенциометър вместо него за да я излъжа почти веднага че е загряла - няма разлика в пушека.
- имаше единствено записана грешка: cylinder 2 missfire, и някаква за EGR-a но там буксата бе малко хлабава и може като свалях за датчика да не е контактувала. След като събрах на място буксите, и изчистих грешките за около час нито една не се появи.
- като свалих коара над мотора, ми направи впечатление че капака на клапаните, който е алуминиев и няма да се учудя да е и горната половина захлюпваща валовете, е намазан със силикон за гарнитура но някак така не много като да е правено в немско а в нечий гараж

Моята версия за сега: някога тази кола е пропушила пак. Някой отварял или е свалял главата и са сменили гумичките на клапаните.Заради това има омазано със силикон в повече по главата. Опекли са се тези сменените като има вероятност на 2ри цилиндър - в повече. Колата като е студена смърка масло заради тях и кади, като загрее омекват и почват да си вършат що годе работата и няма помен от Димко Облаков
Нямам намерение да си отварям работа да му я разглабям, ако и да има къде но ми интересно дали теорията ми е вярна за това ще се радвам на коментари. А и някак ми се едно съвестно че му казах че не е чак толкова зле колата когато я гледахме. :cray:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Re: Golf mk IV 1.6 - облаче ле бяло..питанки

Мнениеот Пачо » Сря Мар 22, 2017 12:01 am

Има камери за малко пари http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... e&_sacat=0
В смукателните колектори, после през свещите и ще знаете много повече за мотора. Диагностик да си в днешно време, преди петилетки когато купувах такава камера беше малко над 1000 долара.
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Kibik » Сря Мар 22, 2017 12:10 am

Имам такава камера, но не съм я завирал в двигателя. Има LED осветление, опитвах да оглеждам разни кухини в багажника, защото от там идва влага след дъжд, но не се вижда много добре. Ориентацията на камерата е трудно да се прецени на екрана...
Аватар
Kibik
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот Пачо » Сря Мар 22, 2017 12:18 am

Kibik написа:Имам такава камера, но не съм я завирал в двигателя. Има LED осветление, опитвах да оглеждам разни кухини в багажника, защото от там идва влага след дъжд, но не се вижда много добре. Ориентацията на камерата е трудно да се прецени на екрана...

Разбира се, най-евтините са със споменатите проблеми за видимостта че и още. Ориентацията в двигателя не е трудна, щом видиш клапан значи това е "горе" :)
Аватар
Пачо
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот longgo » Нед Мар 26, 2017 1:29 am

Те и сега хубавите камерти са скъпи. Точно такава ендоскопска имам от може би 2-3 години.От ибей с някаква резолюция от сорта на 800х600 и ако и да има диоди почти нищо не се вижда като свят. Ползвах я да гледам ня моята в задницата нещо. На колата имам предвид де..
Но за да бъркам в колекторите иска доста разглабяне на тази точно. Махане на свещите пак ще има разправия малко. Иначе след като вече от няколко места му обявиха 1000+ е за евентуален ремонт е решил да опита да я заменя за друга в някоя автокъща. Така, че си правя пас. Идеята бе принципно да попитам дали съм прав в разсъжденията до момента. :unknw:
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Мнениеот mickie » Чет Мар 30, 2017 9:17 pm

Гумички на клапани, спукан/счупен водач - това е, което ми хрумва, щом загряла не кади...
Аватар
mickie
Майстор
Майстор

Мнениеот longgo » Пет Мар 31, 2017 10:19 pm

Скоро няма да знам отговора, защото скоропостижно предната неделя моя човек я заменил за 2008 дизелово гоуфче.Така че темата е у киреча.
Аватар
longgo
Баш Майстор
Баш Майстор

Назад към Автомобилна техника