BGdriver.org
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
декември 21, 2014, 08:07:18

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
49398 Публикации в 1775 Теми от 476 Потребители
Последено регистриран: hristo hristov
Начало Помощ Календар Вход Регистрация
+  BGdriver.org
|-+  Автомобили
| |-+  Обща дискусия
| | |-+  Шофьорска книжка с изтекъл срок - помагайте!
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Шофьорска книжка с изтекъл срок - помагайте!  (Прочетена 4460 пъти)
tsubi
Зяпач
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: ноември 26, 2008, 09:22:59 »

Здравейте, малко ме е срам, ама да си кажа....

Имам шофьорска книжка от 1993г., но през 2002-ра я изгубих, още преди да си извадя от новите, и и досега така и не си извадих....Сега обаче ми се налага да подкарам ново возило и не знам какво ме очаква, като отида в КАТ? Възможно ли е да съм с изгубени шофьорски права? Дали ще ми издадат книжка, или ще трябва да карам нови курсове и да държа изпит? Моля, ако някой е наясно с казуса, да сподели мнение! Предварително благодаря!!!
Активен
komisar
Баш Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 1415

« Отговор #1 -: ноември 26, 2008, 10:34:22 »

Едва ли ще си загубил шофьорски права. Очакват те много разправии и висене по гишетата. Със сигурност ще ти трябва медицинско и снимки- (не по- стари от 6 месеца). Като си вземеш новата книжка пиши пак тук- да знаем каква е процедурата! Успех и здрави нерви!
Активен
Спиро от филма "Два диоптъра далekогледство":- Ако някой ти каже лоша дума за Москвича, да знайш- от завист е!
Смоки
Баш Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 4345

« Отговор #2 -: ноември 26, 2008, 10:35:44 »

Е, нали не мислиш, че тапията, която е в теб, е единственият документ, че си правоспособен водач на МПС? Ако беше така, щяхме да си печатаме книжката на принтера и после да твърдим, че сме я изкарали преди 20 години :)
Не, в КАТ ти се съхраняват документите, когато и да отидеш могат да ти изкарат дубликат, срещу съответното заплащане и глоба в най-лошия случай. Щом не си правил от новия тип документи, може да е малко по-сложно, в смисъл, ще трябват снимки, формуляри и т.н.

Активен
"D'oh"
Homer Simpson
Владислав
Баш Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 8127

« Отговор #3 -: ноември 26, 2008, 10:45:58 »

Имам шофьорска книжка от 1993г., но през 2002-ра я изгубих, още преди да си извадя от новите, и и досега така и не си извадих....Сега обаче ми се налага да подкарам ново возило и не знам какво ме очаква, като отида в КАТ? Възможно ли е да съм с изгубени шофьорски права? Дали ще ми издадат книжка, или ще трябва да карам нови курсове и да държа изпит? Моля, ако някой е наясно с казуса, да сподели мнение! Предварително благодаря!!!
Привет и добре дошъл!

Преди 6 години си изгубих книжката в чижбина. Помолих майка си (която живее в София) да отиде до КАТ и да ми направи дубликат. Бях й издал нотариално заверено генерално пълномощно. Лелката на гишето й казала, че трябвало лично да се явя с паспорт и разни други подобни дивотии. Като натиснала се оказа, че изобщо няма такова нещо. Само дето трябваше да платя глоба за изгубена книжка. Беше нещо символично. Така че не се притеснявай, иди в КАТ и поискай да ти се издаде дубликат. Не е голяма разправия. Никакви изпити и курсове не се минават. Успех и, както казва Комисаря, драсни тук някой ред после да кажеш как е минало "приключението".
Активен
Децата на задната седалка в автомобила са източници на инциденти. Инцидентите на задната седалка на автомобила са източници на деца.
Leo
Чирак

Неактивен Неактивен

Публикации: 86

« Отговор #4 -: ноември 26, 2008, 10:54:37 »

Привет и добре дошъл!

Преди 6 години си изгубих книжката в чижбина. Помолих майка си (която живее в София) да отиде до КАТ и да ми направи дубликат. Бях й издал нотариално заверено генерално пълномощно. Лелката на гишето й казала, че трябвало лично да се явя с паспорт и разни други подобни дивотии. Като натиснала се оказа, че изобщо няма такова нещо. Само дето трябваше да платя глоба за изгубена книжка. Беше нещо символично. Така че не се притеснявай, иди в КАТ и поискай да ти се издаде дубликат. Не е голяма разправия. Никакви изпити и курсове не се минават. Успех и, както казва Комисаря, драсни тук някой ред после да кажеш как е минало "приключението".

Майка ти (че и ти) се е оказала голяма късметлийка! Все пак е попаднала на разбрана лелка. На мен ми се е налагало да ходя до началника на КАТ и да вдигам скандали (цар съм), за да принудя някоя чиновничка да си свърши работата.

Колкото до питащия ще се види в чудо. Шофьорските си права не е загубил. Все едно да си загубиш образованието, ако си загубил дипломата. Но ... висенето по опашки и бюрокрацията ще му дойдат в повече. Важното е да се настрои, че за един ден няма да стане, пък ако трябва и валидолче да пие.

Активен
tsubi
Зяпач
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #5 -: ноември 26, 2008, 11:03:39 »

Eeeй, много ви благодаря, поуспокоихте ме, че яко се бях отчаяла! Ще дам отчет непременно! Добре че ме подсетихте за медицинското, че хич не ми мина и това през главата....

Хубав ден!
Активен
Владислав
Баш Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 8127

« Отговор #6 -: ноември 26, 2008, 11:09:06 »

Майка ти (че и ти) се е оказала голяма късметлийка! Все пак е попаднала на разбрана лелка. На мен ми се е налагало да ходя до началника на КАТ и да вдигам скандали (цар съм), за да принудя някоя чиновничка да си свърши работата.

Колкото до питащия ще се види в чудо. Шофьорските си права не е загубил. Все едно да си загубиш образованието, ако си загубил дипломата. Но ... висенето по опашки и бюрокрацията ще му дойдат в повече. Важното е да се настрои, че за един ден няма да стане, пък ако трябва и валидолче да пие.
Абе то целият проблем е бил, че уж книжки се издавали само ако присъстваш лично. И лелката се била запънала. Добре, ще се веснал някакъв майор (пфу, че му забравих името!), който казал, че няма проблеми, процедурата позволявала и т.н., та работата станала. Въпросният майор после биде издирен и му бяха изказани лични благодарности - вербални и под формата на стъклен медал  :good: :drinks: Според мен такива неща трябва да се поощряват.
Активен
Децата на задната седалка в автомобила са източници на инциденти. Инцидентите на задната седалка на автомобила са източници на деца.
Nikolashka
екип
Баш Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 2938

« Отговор #7 -: ноември 27, 2008, 01:58:21 »

Имам шофьорска книжка от 1993г...................

Здравей. Ние с теб сме на приблизително едно и също положение. Моята книжка е издадена 1975-та, изтекла е 1994-та, никога не е подновявана и не възнамерявам и да я подновявам. Хубавото е, че имам друга, не българска......валидна. Книжката е от онея мекици, дето се прегъваха на три. Никога не съм имал друга българска.

Успех....
Активен
Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
« назад напред »